BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İBN-İ SİNA ÖZEL EĞİTİM MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ ALMANYA’DA

Mustafakemalpaşa’daki İbn-i Sina Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrenci ve öğretmenleri hazırladıkları AB Projesi kapsamında Almanya´da çalışmalarda bulundular.
İBN-İ SİNA ÖZEL EĞİTİM MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ ALMANYA’DA

Mustafakemalpaşa’daki İbn-i Sina Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrenci ve öğretmenleri hazırladıkları AB Projesi kapsamında Almanya’da çalışmalarda bulundular.

Mustafakemalpaşa İbn-i Sina Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi AB Erasmus Program KA+1 ‘Bireylerin öğrenme hareketliliği’ faaliyet alanı çerçevesinde okullarınca hazırlanan ‘Engelli Bireylere Dönük İstihdam Edilebilir Mesleki Becerilerinin Kazandırılması’ adlı proje Ulusal Ajans ve İzleme Komitesi tarafından destek gördü.

Almanya’dan Stephanus-Werkstaetten gemeinnützige GmbH, İspanya’dan Centro de Educacion Secundaria San José ve Gelibolu Anafartalar Özel Eğitim Meslek Lisesi’nin diğer proje ortağı olduğu AB Projesinde, zihinsel engelli bireylere mesleki becerilerin kazandırılması amacıyla öğrencilerin vernik boyacılığı konusunda mesleki eğitim aldıklarını, ayrıca farklı meslek olanaklarının tanıtılması amacıyla da mum üretim atölyesi ve kartvizit atölyesinin de gezildiğini ve uygulamalarda bulunulduğunu belirten Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, projeye katılımcı gönderen proje yerel ortağı Gelibolu Anafartalar Özel Eğitim Meslek Lisesi’nden de 10 işitme engelli katılımcı öğrenci ve bir refakatçi öğretmenin 05.04.2015-18.04.2015 tarihlerinde İspanya’nın Malaga şehrinde vernik boyacılığı üzerine mesleki eğitim faaliyetlerine katılacağını sözlerine ekledi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.