BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM DANIŞMA KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

İL MİLLİ EĞİTİM DANIŞMA KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

Bursa İl Milli Eğitim Danışma Komisyon toplantısı Bursa Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’nın başkanlık ettiği danışma komisyonu toplantısına Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse ile diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri, Sivil toplum kuruluşları, il ve ilçelerde görevli eğitim yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Toplantının başında katılımcılara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki çalışmalar hakkında bilgi veren Sarıkaya, “İl Milli Eğitim olarak asli görevimizin yanında, ÖGEM ve Enerji Verimliliği projelerimizin de yer aldığı 60 tane proje yürütüyoruz. ÖGEM projesiyle öğretmenlerimizin mesleki eğitimlerini geliştiriyoruz. Bu yıl 8000 öğretmenimiz bu eğitimleri alacak. ÖGEM’in yanında Enerji Verimliliği projesiyle de büyük tasarruf sağladık. Tekli eğitim veren okul oranımızı %78’e yükselttik. Şu anda yaklaşık 85 okulumuzun da yapımı devam ediyor. Kaçak özel okullara muhakkik görevlendiriyoruz ve bu sene 110 tanesini tespit ettik ve kapattırdık.” dedi.

Toplantıda ortaöğretime geçiş sistemi, okulların fiziki yapıları ve güvenliği hakkındaki sorunlar ve çözüm önerileri konusunda fikir alışverişi yapıldı. Toplantı sonunda tavsiye kararları alındı.

16-11-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.