BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İNEGÖL’E İKİ YENİ OKUL İÇİN İMZALAR ATILDI

İNEGÖL’E İKİ YENİ OKUL İÇİN İMZALAR ATILDI

Bursa Valisi İzzettin Küçük’ün Heykel Valilik Binasında ev sahipliği yaptığı protokol törenine, Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, İnegöl Kaymakamı Ali Akça, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Hayırseverler katıldı. 

Törenin başlangıcında konuşan Vali İzzettin Küçük: “ Bugün burada İnegöl’de yapılacak olan 2 okulun protokol imzalarını atmak üzere bir araya geldik. İnegöllü hayırsever kardeşlerimiz Cihan Yelken ve Ömer Yelken 24 derslikli bir ilköğretim okulu yaptıracaklar. Yine İnegöl’ün Yeniceköy Mahallesi Çevreyi ve Doğal Hayatı Koruma ve Güzelleştirme ve Eğitime Katkı Derneğimiz adına Abdullah Yazıcıoğlu, 24 derslikli bir imam hatip ortaokulu yaptırmak üzere kolları sıvadılar. Biz de bu haberleri mutlulukla karşıladık ve şimdi de bunu imza altına alıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Bursa Ak Parti Milletvekili Hüseyin Şahin “ Cumhurbaşkanımızın göstermiş olduğu hedef doğrultusunda eğitimde tekli sisteme geçme yolunda öncelikle kamunun, Milli Eğitim Bakanlığımızın, Valiliğimizin çok büyük gayretleri var. Bursa’da özellikle çok yoğun yaşanılan 3-4 tane merkez ilçemiz var. Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer ve İnegöl ilçelerimizde eğitimle ilgili sorunlar son 10-15 yılda büyük ölçüde aşılmış durumda. İnşallah 2019 yılında tekli eğitime geçilme hedefine hep birlikte ulaşacağız. Hayırseverlerimize yapmış oldukları bu hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum”  dedi.  

Yapılacak okulların İnegöl’de tekli eğitime geçilmesi için büyük bir önem taşıdığına değinen İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin DÜLGER hayırseverlere Bursa eğitimine yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür etti.

26-02-201826-02-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.