BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AVRUPA YETİŞKİN ÖĞRENİMİ GÜNDEMİ “BURSA’DA”

AVRUPA YETİŞKİN ÖĞRENİMİ GÜNDEMİ “BURSA’DA”

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanında yürütülen “Avrupa Yetişkin Öğrenimi Gündemi” projesi kapsamında Bursa’nın da içinde yer aldığı 7 pilot ilde (Eskişehir, Manisa, Malatya, Mardin, Hatay ve Ordu) bulunan halk eğitim merkezlerinde çalışan eğitimcilerin güncel becerilerini geliştirmek ve kurumlar arası işbirliği konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla iki gün sürecek olan eğitimler başladı.

Bu kapsamda İlimizde düzenlenen eğitim toplantısına MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nden yetkililer, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nevzat Gültekin ile Bursa Büyükşehir Belediyesi, İşkur, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, BESOB, MÜSİAD ve Halk Eğitim Merkezlerinden temsilciler katıldı. 

Pilot illerde yapılan eğitimlerle, Bakanlığımızın 2014-2018 Hayat Boyu Öğrenme Eylem planına göre, desteklenmesi gereken grupta bahsedilen eski hükümlüler öncelikli olmak üzere tüm yetişkinlerin temel becerilerini geliştirerek etkin bireyler olarak yaşamlarına devam etmeleri konusunda farkındalık oluşturmak ve temel becerilerini geliştiren dezavantajlı bireylerin istihdam edilebilirliklerinin arttırılması konusunda gerekli olan işbirliğinin sağlanması hedefleniyor.

07-03-201807-03-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.