BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERİMİZLE BULUŞUYOR

MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERİMİZLE BULUŞUYOR

Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda ve kurumlarda öğrenim gören öğrencilerin; sahip oldukları millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerleri geliştirmeleri, yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesi amacıyla "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi" başlatıldı.

Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Adalet mahallesinde yaptıkları araştırma ve mahalle muhtarıyla görüşmeleri sonucunda yardıma muhtaç iki aileye ulaştı.

Okulun Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı ve İnşaat Teknolojisi Alanı Öğretmen ve öğrencilerinin çalışmaları ile tespit edilen ailelerin evlerinde tadilat ve yenileme çalışmaları yapıldı.

Elektrik tesisatı yenileme, kaçak akım rölesi, elektrikli şofben montajı, aydınlatma sistemi, priz ve elektrik anahtarları değişimi, mutfak dolapları, zemin parke döşeme, mutfak ve banyo fayanslarının döşenmesi ve boya badana gibi yenileme işlemlerinin yapıldığı evlerdeki çalışmaları yerinde inceleyen İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, projeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Dülger, “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi ile öğrencilerimiz ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yaşadıkları ortamı iyileştirmeye çalışıyorlar. Öğrencilerimize sosyal sorumluluk bilincini aşılamak ve mesleklerini sunabilmek adına oldukça önemli bir proje olduğunu düşünüyorum. Öğrenci ve öğretmenlerimize gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. 

Yenileme ve bakım çalışmalarının yapıldığı evlerdeki ailelerle de görüşen Dülger, vatandaşların mutluluğunu paylaştı.

04-06-201804-06-201804-06-201804-06-201804-06-201804-06-201804-06-201804-06-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.