BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA’DA “EĞİTSEL VERİ MADENCİLİĞİ" VE "VERİ OKURYAZARLIĞI" EĞİTİMİ

BURSA’DA “EĞİTSEL VERİ MADENCİLİĞİ" VE "VERİ OKURYAZARLIĞI" EĞİTİMİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi koordinatörlüğünde yürütülen “Bursa’da Veri Madencisi Okullar” projesi kapsamında, Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Metin DEMİR, Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Doç. Dr. Erol DURAN ve Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Ergün AKGÜN tarafından “Eğitsel Veri Madenciliği ve Veri Okuryazarlığı” konusunda eğitimler verildi.

BTSO Eğitim Vadisi Oğuz Kağan Köksal Çok Amaçlı Toplantı Salonunda İlimiz resmi okullarında görev yapan yönetici ve öğretmenlere yönelik düzenlenen eğitimlere, Strateji Geliştirme Bölümünden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ekrem Koz da katıldı.

Eğitim araştırmaları içerisinde yer alan bilgisayar bilimi, istatistik, matematik ve veri görselleştirmesi gibi pek çok alanla doğrudan ilişkisi bulunan disiplinler arası bir çalışma alanı olan Eğitsel Veri Madenciliği ile eğitimde kullanılan bilgi ve iletişim teknolojileri ile üretilen verilerin, çeşitli yöntemlerle analiz edilerek eğitim içerisinde yer alan aktörler için anlamlı bilgilere dönüştürülmesi amaçlanıyor.

15-10-201815-10-2018

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.