BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SABAHATTİN DÜLGER BURSA ERKEK LİSESİNİ ZİYARET ETTİ

SABAHATTİN DÜLGER BURSA ERKEK LİSESİNİ ZİYARET ETTİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger Bursa Erkek Lisesi’ni ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Uygar Umut’un da katıldığı ziyarette Okul Müdürü İrfan Poyraz’dan bilgi alan Dülger, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce okul bünyesinde oluşturulan Bursa İl Eğitim Tarihi Müzesinde incelemelerde bulundu.

Bir milletin geçmişinin, geleceğine suyun suya benzediği gibi benzediğini söyleyen Sabahattin Dülger, “Gençlerimizin milli, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan, geliştiren, müze ve anıtlar gibi milli değerlerimizi tanıyan, bugünü ve geçmişi arasında nesneler ile bağlantı kurarak mazisini öğrenen ve geleceğe taşıyan bireyler olarak yetişmesini hedefliyoruz.” dedi. 

Geçmişin en derin kalıntılarının müzelerde sergilendiğini ifade eden Sabahattin Dülger, “Müze bir milletin ortak hafızasıdır. Müzeler, tarihin güzelliklerini içerinde barındıran ve kültürün gelişimini sağlayarak insanlara rehberlik edecek yerlerdir. Etkin bir öğrenme alanı olacağına inandığımız Bursa İl Eğitim Tarihi Müzesi de ilimizin eğitim tarihine ışık tutacak.” dedi.  

13-11-201813-11-201813-11-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.