BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA TOPHANE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ 150. YILINI KUTLAYACAK

BURSA TOPHANE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ 150. YILINI KUTLAYACAK

Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nin kuruluşunun 150. Yılı kutlamalarının hazırlıkları kapsamında oluşturulan Kutlama Komitesi İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger Başkanlığında toplandı.

Bursa´nın köklü eğitim kurumlarından birisi olan ve Bursa ile ülke sanayileşmesine katkı sağlayan pek çok değerler yetiştiren Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu eğitim öğretim döneminde kuruluşunun 150. Yılını kutlayacak.  Kutlama hazırlıkları kapsamında oluşturulan Kutlama Komitesi İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger Başkanlığında toplandı.

Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin 150. Yıl Kutlama etkinlikleri kapsamında; “Sanat Okullarının ve Mesleki Eğitimin Önemi, Nasıl Başardım? ” konulu paneller,  Mezunlar Buluşması, Resim ve Fotoğraf Sergisi gibi birçok etkinlik düzenlenecek. Ayrıca etkinlikler kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın öncülük ettiği ve geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmen başlatılan "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor" kampanyası ile fidan dikimi de planlanıyor.

Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1868 yılında, dönemin Bursa Valisi İzzet Paşa tarafından yoksul ve kimsesiz çocukları korumak amacıyla Islahhane olarak açıldı. Köklü eğitim kurumlarından birisi olan okulda Bursa ile ülke sanayileşmesine katkı sağlayan pek çok değerler yetişti.  Birçok alanda önemli başarılar elde eden Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi geçtiğimiz yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen “En Kaliteli Okul” yarışmasında birincilik ödülü aldı.

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.