BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“AKILLI LABORATUVARLAR” RESİM YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİBİNİ BULDU

“AKILLI LABORATUVARLAR” RESİM YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİBİNİ BULDU

TUBİTAK Bursa Test ve Analiz Laboratuvarı Müdürlüğü (BUTAL) tarafından ortaokul öğrencileri arasında gerçekleştirilen “Akıllı Laboratuvarlar” konulu resim yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. TUBİTAK BUTAL tesislerinde gerçekleştirilen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Tubitak BUTAL Müdürü Sedat Aktaş, öğrenciler, veliler ve çok sayıda davetli katıldı. 

Törende konuşan Tubitak BUTAL Müdürü Sedat Aktaş, “Tübitak Bursa Test ve Analiz Laboratuvarımız ülkemizin rekabet gücünün arttırılması ve sürekli kılınması için bilim ve teknolojiye dayalı yöntemler kullanarak kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşları ile üniversitelerimize test/analiz, muayene ,eğitim ve arge destek hizmetleri sunmaktadır. Bilim ve teknolojinin hızla geliştiği ve geliştiği günümüzde test/analizin önemi ile hayatımıza kattıklarının öğrencilerimiz arasında algılanıp yaygınlaştırılması için farkındalık yaratmak, bilinç düzeylerini geliştirmek ve hayal güçlerini kullanarak yeteneklerinin geliştirilmesini teşvik etmek amacıyla Bursa ilindeki ortaokul öğrencilerimize yönelik olarak, 2017 yılında "Hayalimdeki Laboratuvar" konusu ile ilk kez gerçekleştirdiğimiz resim yarışmasının bu sene ikincisini “Akıllı Laboratuvarlar” konusu ile gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Yarışmamıza katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, törene katılan İl Milli Eğitim Müdürümüze de teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Bursa’da bulunan ortaokul öğrencilerinin toplam 485 adet eserle katıldığı yarışmada 453 eser değerlendirmeye alındı. Değerlendirmeye giren 5, 6, 7 ve 8. Sınıfların her birinden ilk 3 resim belirlenerek toplam 12 resimden 2019 yılı Tubitak Butal Masa Takvimi oluşturuldu. 

Yarışmada Özel Sınav Koleji Ortaokulu 6. Sınıf Öğrencisi Bengüsu Çetin birinci olurken, Şehit Zeki Uğur Ortaokulu 5. Sınıf Öğrencisi Kadir Mert Haraz ikinci, Halil İnancık Bilim ve Sanat Merkezi 7. Sınıf Öğrencisi Efsa Işıl Üretener ise üçüncü olma başarısı gösterdi. 

Ödül olarak birinci olan öğrenciye dizüstü bilgisayar, ikinciye mikroskop ve üçüncüye fotoğraf makinası verildi. Ayrıca yarışmada 5, 6, 7 ve 8. sınıfların her birinden ilk üç dereceye giren öğrencilere de TÜBİTAK Popüler Bilim Kitaplarından oluşan kitap seti hediye edildi.   

Ödül töreni sonrası fotoğraf sergisi gezildi.

07-12-201807-12-201807-12-201807-12-201807-12-201807-12-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.