BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM VE BESOB ARASINDA EĞİTİM PROTOKOLÜ İMZALANDI

MİLLİ EĞİTİM VE BESOB ARASINDA EĞİTİM PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı (BESOB) arasında eğitim protokolü imzalandı. Törene Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ile BESOB Başkanı Arif Tak katıldı.

Beşikten mezara eğitim

Eğitim konusunda her zaman esnaf ve sanatkârların yanında olduklarını belirten Sabahattin Dülger, “Eğitimin beşikten mezara kadar devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. Tarihimizde yer alan Ahilik teşkilatının eğitime verdiği önemi biliyoruz. Odalarımızı da tarihin zengin ve derin zenginliklerini taşıyan birer birlik olarak görüyoruz. Protokol kapsamında bütün eğitim kadromuzla, okullarımızla ve diğer mekânlarımızla esnaf ve sanatkârlarımıza destek vereceğiz. Hayat boyu eğitim kapsamında imzalanan bu protokolün hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Protokol imza töreninde konuşan Arif Tak, “İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız Hayat Boyu Eğitim Protokolü kapsamında bugüne kadar yaklaşık 50 bin esnaf ve sanatkârlarımıza iletişim başta olmak üzere stres yönetimi, rehberlik ve psikoloji, SGK mevzuatı, vergi mevzuatı gibi daha birçok konuda eğitim vererek daha bilinçli ve donanımlı olmalarını sağladık. Bu konuda Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün göstermiş olduğu ilgi alaka ve vermiş oldukları desteklerden dolayı esnaf ve sanatkârlarımız adına teşekkürü bir borç biliriz. Eğitim işbirliğimizin artarak devam etmesini temenni ediyoruz.” dedi.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği arasında imzalanan protokol ile çalışanlara iş sağlığı güvenliği eğitimleri, mesleki eğitimler, kanuna dayandırılarak çıkartılan yönetmeliklerde belirtilen eğitimler ve hijyen eğitimleri verilmesi hedefleniyor.

Eğitimlere katılan ve başarılı olanlara belge verilecek. Protokol kapsamında ayrıca başarı değerlendirmesi yapılmayan, bilgilendirmeye yönelik kurslar düzenlenmesi de planlanıyor. Kurslara katılanlara ise katılım belge verilecek.

13-12-201813-12-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.