BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÜLGER: HERŞEY SEVGİ İLE BAŞLAR

DÜLGER: HERŞEY SEVGİ İLE BAŞLAR

Okul ziyaretlerini sürdüren Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Şehit P. Bnb. Ercüment Türkmen Ortaokulu’nu ziyaret etti. Okul Müdürü Hayrullah Demiraslan’dan bilgi alan Dülger, okulda öğrenci ve öğretmenlerle de bir araya geldi.

Öğrenci merkezli eğitimin önemli olduğunu vurgulayan Sabahattin Dülger, “Eğitim insanda gizli olan hazineyi açığa çıkarır. Öğrencinin tabiatını merkeze alan bir anlayışla hareket edilmeli, eğitimin bu tabiatı zenginleştirecek bir süreç olduğu akıllardan çıkarılmamalı.” dedi.  

Bir Gülümseme, Bir Çocuğun Hayatını Değiştirir

Öğrencilerin okula giriş hızı ile çıkış hızı arasında fark olduğunu belirten Dülger, “Öğrencilerin mutlu olduğu bir ortamda daha başarılı olacağına inanıyorum. Her şey sevgi ile başlar. İdarecilerimiz, öğretmenlerimiz çocuklara sevgiyle yaklaşmalı. Bir gülümseme, bir çocuğun hayatını değiştirir." dedi.

Türkiye’nin hızla değiştiğini ve geliştiğini ifade eden Dülger, “2053 ve 2071 vizyonu çerçevesinde gençlerimiz ve öğrencilerimizin tamamı Türkiye´yi yüceltme gayreti içinde olmalı. Bizler işte bu nesilleri yetiştirmek için çabalıyoruz. Bugünün çocukları gelecekte bizlerin çocuklarını, torunlarını yetiştirecek. Bu da bize ayrı bir sorumluluk veriyor. Öğrenci merkezli eğitim konusunda hassas olunmalı. İrademizi yenilememiz, inancımızı güçlü tutmamız ve tutkumuzu artırmamız gerekiyor.” dedi.

10-01-201910-01-201910-01-2019

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.