BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA İL MİLLİ EĞİTİM DANIŞMA KOMİSYONU TOPLANDI

BURSA İL MİLLİ EĞİTİM DANIŞMA KOMİSYONU TOPLANDI

Bursa İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu toplantısı Çarşamba Valilik binasında geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Vali Yardımcısı Abidin Ünsal'ın Başkanlık yaptığı toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger'in yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Uygar Umut ile Kamu-sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından açılış konuşmasında komisyon hakkında açıklama yapan Vali Yardımcısı Abidin Ünsal, komisyonun amacının eğitim ve öğretim hizmetlerinin il düzeyinde sürdürülmesinde karşılaşılan sorunlar hakkında milli eğitimin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda çözüm önerileri hazırlamak olduğunu belirtti. Komisyonun geniş bir katılımla gerçekleştirildiğini de ifade eden Abidin Ünsal, İl Milli Eğitim Danışma Komisyonunun ilgili konuları görüşerek tavsiye kararları aldığını, bu kararların da milli eğitim müdürlüklerine iletildiğini söyledi.

Komisyonda alınan kararların önemine vurgu yapan Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, "Komisyonda çok değerli görüşler ve öneriler paylaşılıyor. Burada belirtilen fikirlerden yararlanacağımıza inanıyorum. Komisyonda verilecek öneriler ve alınacak kararlar, gelecekte yapacağımız çalışmalara rehber olacak ve eğitim çalışmalarımızın yol haritasını belirleyecek. Bu konuda değerli katılımcılara teşekkür ederim" dedi.

Bir önceki toplantıda alınan karaların ve bu doğrultuda yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda katılımcılar öneri ve görüşlerini dile getirdiler. 

15-11-201915-11-201915-11-2019

 

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.