BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKLER YARIŞIYOR'2020 HAZIRLIKLARI BAŞLADI

MESLEKLER YARIŞIYOR'2020 HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Bilim ve Teknoloji Merkezi işbirliğinde düzenlenecek olan "Meslekler Yarışıyor 2020" organizasyonu; İbrahim Paşa Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Yürütme Kurulu Toplantısı ile başladı. 

Toplantı içinde yapılan sunumlarda; "ara değil aranan eleman" sloganı çerçevesinde organize edilecek olan yarışma ile mesleki becerilerin gelişiminin, mesleğe bağlılık duygusunun arttırılmasının yanı sıra, sektör taraflarını bir araya getirerek mesleki ve teknik eğitimin teşvik edilmesi ve meslek eğitimin öneminin geniş kitleler tarafından fark edilmesinin hedeflendiği belirtildi. 

Türkiye'de bu alanda yapılan en geniş katılımlı yarışma olan Meslekler Yarışıyor Organizasyonu 2020 için; geçmiş yıllarda yapılan yarışmalarda elde edilen tecrübeler üzerinden iyileştirme ve geliştirmelerin planlandığını belirten Organizasyon yetkilileri, katılımın artmasına yönelik çalışmaların yapılacağını ifade ettiler. Bilim ve Teknoloji Merkezi yetkilileri ise yarışmada dereceye giren ekiplerin Avrupa ve Dünya Beceri Yarışmalarına katılımına yönelik planlamaların da yapıldığını söylediler. 

20-23 Nisan 2020 tarihleri içinde gerçekleştirilecek Science Expo etkinliği içinde yapılacak Meslekler Yarışıyor organizasyonunda yarışmacılar; Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Grafik ve Fotoğraf,  Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, El Sanatları, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Mobilya İç Mekan Tasarımı Teknolojisi, Moda Tasarım Teknolojileri, Pastacılık, Robotik Kodlama, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Tekstil Teknolojisi ile Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alanlarında beceri ve hünerlerini göstermek için ter dökecekler.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.