BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AB PROJESİ MİSAFİRLERİ BURSA'DA

AB PROJESİ MİSAFİRLERİ BURSA'DA

Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü AB Projesinin son hareketliliği kapsamında Bursa'ya gelen Karacabey Ömer Matlı ve Murat Hüdavendigar İlkokullarının proje ortakları İl Milli Eğitim Müdür Vekili Necdet Sezer'i ziyaret etti. 

"Mülteci Öğrencilerin Eğitimine Yönelik Öğretmen Yeterliliklerinin Güçlendirilmesi" adlı KA201 (Karma Stratejik Ortaklıklar) projesi kapsamında Almanya ve Macaristan'dan Bursa'ya gelen proje ortakları Necdet Sezer'i ziyaret etti. 2018 Yılında hibe almaya hak kazanan 13 projeden biri olan, Karacabey Ömer Matlı ve Murat Hüdavendigar İlkokullarının ortağı olduğu projenin 58 bin Euro bütçesi bulunuyor.   

Günümüz dünyasında sınırların ortadan kalktığını ifade eden Necdet Sezer, "Aslında dünya çok küçük. Her yere artık kolay ulaşılabiliyor. Bu nedenle dünyayı iyi yaşatmak zorundayız. Bir ülkede gerçekleşen olumlu, ya da olumsuz olaylar diğer ülkeleri de mutlaka etkiliyor. Mutlu bir dünya için biz eğitimcilere büyük sorumluluk ve görevler düşüyor. Birbirimizden alacağımız çok şey olduğuna inanıyorum." dedi. 

Kendisinin de göçmen bir ailenin çocuğu olduğunu belirten Sezer, "Zorunluluk olmasa hiç kimse evini, vatanını terk edip mülteci durumuna düşmek istemez. Karacabey'deki okullarımız bu konuda bir proje gerçekleştirmişler. Emeği geçenleri kutluyorum. Proje kapsamında Almanya ve Macaristan'da mültecilere yönelik eğitim faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olduk. Aynı zamanda bu konuda Bursa'da ve tüm yurtta gerçekleştirdiğimiz uygulamaları da proje ortaklarına anlatma fırsatı bulmuş olduk. Proje çerçevesinde incelenen uygulamalar kitap haline getirilecek ve ilgili yerlere iletilecek. Proje paydaşlarını ve emeği geçenleri tekrar kutluyorum." dedi.  

Projenin Almanya, Macaristan ve Türkiye'nin ortaklığı ile planlandığını ifade eden Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, "Proje, tam da günümüzün güncel konusu olan mültecilere yönelik bir proje. İlk hareketliliği Karacabey'de gerçekleştirilen projede, okullarımız Almanya ve Macaristan'a ziyaretler gerçekleştirdi. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi. 

03-03-202003-03-202003-03-202003-03-2020

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.