BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSELER ARASI MÜNAZARA TURNUVASI

LİSELER ARASI MÜNAZARA TURNUVASI

Liseler Arası Münazara Turnuvasının tanıtım toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın katılımı ile Merinos AKKM'de gerçekleştirildi. 

Liseler Arası Münazara Turnuvası öğrencilerin farklı görüşleri bir arada yaşatabilme olgunluğu kazanmalarını sağlamak, kanıtlar ve bilgiler yoluyla mantık yürüterek fikirlerini savunmalarına katkı sunmak amacıyla Bursa'daki resmi liselerde öğrenim gören öğrenciler için düzenleniyor. 

Lansmanda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, " Gençler söyleyecek sözünüz mü var? Haydi münazara edelim. Sloganıyla yola çıktığımız ve Bursa Büyükşehir Belediyesi ile eğitim öğretim yılının başından itibaren okullarımızda devam ettirdiğimiz münazara turnuvasının bu hafta sonu geniş katılımlı il finali yapılacak, sonrasında da şampiyonu belirleyeceğiz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak amacımız çocuklarımızın öz güven kazanmalarını ve kendilerini etkin bir şekilde ifade etmelerini, düşünen, araştıran ve öğrenen; öğrendiklerini paylaşabilen bireyler ortaya çıkarmayı sağlamak. Münazara sistemi açısından da farklı görüşte düşünen insanların bir arada yaşamasının mümkün olduğunu gösterebilmek bizim açımızdan bu işin en değerli kısmı. Öğrencilerimize başarılar diliyor, eğitim öğretim üzerine yapılan çalışmalarda bizlerin her zaman desteleriyle yanımızda olan Büyükşehir Belediye Başkanımıza ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde konuştu. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, "Öğrencilerimizin gelişiminde ve kendilerini ifade edebilmeleri açısından çok önemli bir etkinlik olan münazarayla çocuklarımızın fikirlerini ortaya koymalarını istiyoruz. Bu turnuvanın öğrencilerimizde öz güveni ortaya çıkarmak ve farklı görüşleri karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesinde konuşmak adına önemli bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle çok güzel projeler yürütüyoruz. Ben de İl Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum. Ayrıca 14 Mart 2020 tarihinde YKS deneme sınavı yapacağız. Çocuklarımız için gerçek sınav öncesi bir deneyim olacak bu sınavda her şey gerçek sınavın bir simülasyonu şeklinde olacak.  11 Mart 2020 günü başvurularımız için son gün. Katılım sayısı 5000 ile sınırlı. Müracaat etmeyen öğrencilerimize tekrar hatırlatmak istiyorum. Turnuva ile ilgili emeği geçen herkese teşekkür ediyor, öğrencilerimize de başarılar diliyorum" dedi.

15-16 Kasım 2019 Münazara Hitabet Derneği tarafından, öğretmen ve öğrencilere yönelik, tanıtım ve münazara teknikleri eğitimi Şükrü Şankaya Anadolu Lisesinde yapıldı. Eğitime 8 ilçe 41 okul ve 180 öğrenci katıldı. 

4-15 Mart 2020 tarihinde gerçekleşecek turnuvaya, 11 ilçe 53 okul 60 öğretmen 312 öğrenci katılacak. İki gün sürecek turnuva Şükrü Şankaya Anadolu Lisesinde gerçekleşecek. 5 turdan oluşan yarışma sonucunda, puan üstünlüğüne göre, 16 takım çeyrek finale,16 takımdan 8 takım yarı finale,8 takımdan 4 takım ise finale çıkmaya hak kazanacak.

4 takımın yarışacağı final turnuvası 26 Mart 2020 Perşembe günü Saat 14:00'da, Merinos AKKM Orhangazi Salonunda gerçekleşecek.

 

09-03-202009-03-2020

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.