BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARSAN'DAN ELEKTRİKLİ ARACA ÖZEL LABORATUVAR DESTEĞİ

KARSAN'DAN ELEKTRİKLİ ARACA ÖZEL LABORATUVAR DESTEĞİ

Otomotiv sektöründe mesleki eğitime katkı sağlamak ve işbirliği protokolü imzalamak üzere Bursa Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile KARSAN Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. bir araya geldi.

Bursa Valiliği Tarihi Binasında imzalanan protokol törenine Bursa Valisi Yakup Canbolat, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger,  KARSAN Otomotiv Sanayi Ticaret Anonim Şirketi CEO'su ve Yönetim Kurulu Üyesi Okan Baş, Endüstriyel Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı Alper Bulucu, İnsan Kaynakları Müdürü Mücahit Korkut ve İl Milli Eğitim Mesleki Eğitim Şube Müdürü Bülent Altıntaş katıldı.

Protokolün hayırlı olmasını dileyen Bursa Valisi Yakup Canbolat, KARSAN CEO'su Okan Baş ve İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger'e yerli otomobilin üretimine ev sahipliği yapacak olan Bursa'da Mesleki Eğitime yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ise, "Bursa mevcut potansiyeli ve durumu itibariyle Türkiye'nin üretim alanında en çok öne çıkan illeri arasında yer alıyor. Dolayısıyla üretimin bu kadar yoğun olduğu bir şehirde biz de mesleki eğitim alanında yürüttüğümüz çalışmaları gerek Bakanlığımız gerek de Bursa'daki kurum ve kuruluşların desteğiyle her geçen gün daha da geliştiriyoruz. KARSAN ile imzaladığımız iş birliği protokolü çerçevesinde yerli ve milli otomobil heyecanını yaşadığımız bugünlerde İlimiz bünyesinde yürütülen bu kıymetli çalışmaların yanına bir yenisini daha eklemiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Vermiş oldukları güçlü destek ve sundukları kıymetli katkılardan dolayı Başta Sayın Valimiz ve Karsan Yetkilileri olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum." dedi.

KARSAN CEO'su Okan Baş da; mesleki eğitimle sektörü buluşturarak geleceğe yatırım yapan böylesi geniş kapsamlı bir işbirliğinin tarafı olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Okan Baş "Elektrikli araçlar alanında yürüttüğümüz çalışmaları, bu alanda geleceğin nitelikli insan gücü olacak gençlerimiz ile paylaşacak olmanın heyecanı ve mutluluğu içindeyiz. Birlikte atacağımız her adımın sektörümüze, kadın istihdamına ve ülkemizin geleceğine katma değer sağlayacağına inanıyoruz." dedi.

İmzalanan protokol kapsamında okullarda eğitimi verilen alanları sektörle birlikte tasarlamak ve mezunların niteliğini artırarak iş hayatına hazırlanmalarını sağlamak amaçlanıyor.

Ayrıca okullarda Elektrikli Araçlar Laboratuvarı kurulması ve atölyelerin yeni teknolojilere dayalı olarak donatılması, alan öğrencilerine işletmelerde mesleki eğitim/staj imkânlarının sağlanması, alan öğretmenlerine hizmet içi eğitim ve iş başı eğitim düzenlenmesi, alan çerçeve öğretim programlarının güncellenmesi ve eğitim materyallerinin hazırlanması, öğrencilere burs desteği sağlanması, mesleki ve teknik eğitime yönelik etkinlikler ve farkındalık faaliyetlerinin düzenlenmesi gibi çalışmalar yapılacak.

14-07-2020

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.