BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA TİCARET BORSASINDAN ÖĞRENCİLERE TABLET DESTEĞİ

BURSA TİCARET BORSASINDAN ÖĞRENCİLERE TABLET DESTEĞİ

Bursa Ticaret Borsası tarafından, üyelerin ve hayırsever iş insanlarının da katkısıyla alınan 555 tabletten 305'i, koronavirüs salgını sürecinde evinde bilgisayar ya da tableti olmayan ve uzaktan eğitime erişim zorluğu yaşayan öğrencilere dağıtılmak üzere, Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması amacıyla bugüne kadar çok sayıda sosyal sorumluluk projesine imza atan Bursa Ticaret Borsası, salgın sürecinde uzaktan eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencileri unutmadı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlatılan "Küçük Parmaklar" tablet kampanyası kapsamında, üyelerin ve hayırsever iş insanlarının da katkısıyla Bursa Ticaret Borsası tarafından alınan 555 adet klavyeli tabletten 305 tanesi, Bursa Ticaret Borsası (Bursa TB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Özhan ile Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger arasında imzalanan protokol kapsamında, Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.

"Eğitime ayrı önem gösteriyoruz"

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğünde, Bursa TB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hikmet Bosut ve Genel Sekreter Fehmi Yıldız'ın da katıldığı teslim töreninde konuşan Bursa TB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Özhan, koronavirüs salgınının en ağır etkilerinin sağlık alanından sonra eğitimde görüldüğünü söyledi. Bu süreçte milyonlarca öğrencinin eğitimlerine evden devam etmek zorunda kaldığına dikkat çeken Özhan, "Bursa Ticaret Borsası olarak eğitime ve gençlerimize yönelik projelere her zaman ayrı önem gösteriyoruz. Böylesi zor bir dönemde de hiçbir öğrencimizin maddi imkânsızlıklar nedeniyle derslerinden geri kalmalarını istemedik. Geleceğimiz olan çocuklarımız için ne yapsak azdır düşüncesiyle bugün olduğu gibi bundan sonra da eğitime olan desteğimizi artırarak devam ettireceğiz. Bu vesileyle böylesi anlamlı bir kampanyayı başlatarak bizlere öncü olan TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu'na, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Özer Matlı'ya, yönetim kurulumuz ve meclis üyelerimiz ile birlikte destek veren tüm üyelerimiz ve hayırseverlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

"Projelerimiz devam edecek"

Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hikmet Bosut da törende yaptığı konuşmada, yarının büyük ve güçlü Türkiye'sini kuracak gençlerin eğitimi için çalışmaya, projeler üretmeye devam ettiklerini belirtti. Bosut, "Bursa Ticaret Borsası olarak bir yandan kent ve ülke ekonomisine katkı sağlarken, diğer yandan da bütün çocuklarımızın eğitim ve öğretim programlarına eşit bir şekilde erişebilmeleri için eğitime yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Aynı anlayışla bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü çocuklarımız hepimizin geleceği" diye konuştu.

Sabahattin Dülger'den Bursa Ticaret Borsası'na teşekkür

Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ise salgın döneminde sağlanan tablet desteğinin uzaktan eğitime ulaşmada sıkıntı yaşayan öğrenciler için çok değerli olduğunu belirtti. Bursa Ticaret Borsası yönetimi ve üyelerine eğitime verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Sabahattin Dülger, "Bize teslim edilen tabletler, Bakanlığımızın belirlediği kriterler çerçevesinde öğrencilerimize ulaştırılıyor. Dağıtılan bu tabletler sayesinde çocuklarımız derslerinden ve arkadaşlarından geri kalmamış olacak" dedi. 

19-01-202119-01-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.