BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI ETKİNLERİ DEVAM EDİYOR

HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI ETKİNLERİ DEVAM EDİYOR

İlk kez  2020-2021 eğitim-öğretim yılında gerçekleştirilen Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri devam ediyor.

Bu kapsamda Bursa'daki 17 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde  çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor. Hayat Boyu Öğrenme kurumlarının tanınırlığının artması amacıyla düzenlenen etkinliklerle, 7'den 70'e her vatandaşa ulaşmak hedefleniyor.

Bursa'daki Halk Eğitim Merkezlerince düzenlenen kursların uygulamalı olarak tanıtımının ve kurslarda yapılan ürünlerin sergilendiği etkinlik alanında konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger şunları söyledi:

"Hayat Boyu Öğrenme bu ülkede yaşayan bütün bireylerin beşikten mezara kadar, isteği doğrultusunda ihtiyacı olan noktalarda gelişimini ve bu ülkeye faydasını artırmayı hedefliyor. Bu noktada Halk Eğitim Merkezlerimizin 3 temel hedefi var. Birincisi, istihdama katkı sağlamak. İkincisi, kültürel zenginliklerimizi öğrenmek, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak. Üçüncüsü ise kişisel gelişime katkı sağlayacak hususlardır. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzün öğretim programlarında 72 alanda 3645 kurs modülü var. Bu noktada vatandaşlarımınız ihtiyaçlarını gidermek için her türlü katkıyı veriyoruz.

İlimizde 17 Halk Eğitim Merkezi var ve bu yıl 60 bine yakın kursiyere ulaştık. Pandemiye rağmen bu çok ciddi bir rakam. Halk Eğitim Merkezlerinde spordan tarıma, el becerilerinden görsel ve estetik sanatlara kadar aklınıza gelebilecek her alanda kurslar açıldı.

Bir şeyi daha ifade etmek isterim ki, Halk Eğitim Merkezlerimizde salgın sürecinde ülkemize verdiği katkı çok büyük. Halk Eğitim Merkezlerimiz gerek maske üretimi gerekse sağlık personelinin ihtiyaçlarını karşılayacak önlük ve dezenfektan üretimi için gece gündüz çalıştılar. Bursa için maske ihtiyacı hissettirmemek için Halk Eğitim Merkezlerimizin ciddi katkıları var.

Sözün güzelliğinden görselin güzelliği hoştur. Tüm katılımcılara ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

 

 03-06-202103-06-202103-06-202103-06-202103-06-202103-06-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.