BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER'DEN YENİŞEHİR'E ZİYARET

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER'DEN YENİŞEHİR'E ZİYARET

Yenişehir ilçesini ziyaret eden Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, ilçede bulunan okullarda incelemelerde bulundu. 

İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, İlçe Millî Eğitim Müdürü Musa Ayaz'ı makamında ziyaret ederek ilçedeki eğitim öğretim faaliyetleri ile ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Dülger, İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünde görevli idareci ve çalışanlarla da bir süre sohbet etti. 

Ardından Yenişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, okulda incelemelerde bulundu. Okul idaresi,  alan ve dal şeflerinin okul bahçesinde işçiliğini bizzat kendilerinin yapmış oldukları 140 m2'lik kamelya çalışmalarını yerinde inceledi. Bu özverili gayret ve çalışmalarından dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.  

İlçedeki diğer meslek liselerini de ziyaret eden Dülger, yüz yüze eğitime devam eden öğrenci ve öğretmenlerle de bir araya geldi. Yenişehir Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yenişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Yenişehir Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin atölyelerinde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Mesleki eğitimin iş gücü piyasasının ihtiyaç duyduğu insan kaynağını yetiştirilmesine büyük katkı sağladığına vurgu yapan Dülger, "Bursa, iş gücü piyasasının en güçlü olduğu illerimizden bir tanesi. Bu nedenle eğitim-üretim-istihdam" sürecine önemli bir katkı sunan meslek liselerimizdeki çalışmaları oldukça önemsiyoruz. İlimizde mesleki eğitimle ilgili yürütülen çalışmalarda sürekli artan bir ivme ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Öğretmenlerimiz, idarecilerimiz ve öğrencilerimiz bu konuda son derece gayretliler. Ziyaret ettiğimiz okullarımızda bu ritmin yakalandığını görmek bizleri son derece mutlu ediyor." dedi.

09-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.