BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'GÖKMENLERİN MİMARLARIYLA MAVİ BİLYEDEN UZAYA' PROJESİ KAPSAMINDA ÖĞRETMEN EĞİTİMLERİ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

'GÖKMENLERİN MİMARLARIYLA MAVİ BİLYEDEN UZAYA' PROJESİ KAPSAMINDA ÖĞRETMEN EĞİTİMLERİ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

Yürütücülüğünü Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğünün yaptığı "Gökmenlerin Mimarlarıyla Mavi Bilyeden Uzaya" isimli proje kapsamında gerçekleştirilecek öğretmen eğitimleri için başvurular başladı. Proje kapsamında Türkiye'de ilk kez çeşitli illerden seçilen devlet ve özel okullarında aktif olarak görev yapan 60 sınıf öğretmenine astronomi, uzay bilimleri, havacılık alanlarında eğitim verilecek. 

TÜBİTAK 4004 doğa eğitimi ve bilim okulları destekleme programında desteklenecek 100 proje arasına giren "Gökmenlerin Mimarlarıyla Mavi Bilyeden Uzaya" isimli proje kapsamında Türkiye'nin farklı illerinden seçilen 60 sınıf öğretmenine eğitim verilecek. Yürütücülüğünü Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğünün yaptığı projede öğretmen eğitimleri için başvurular başladı.

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Gökmen Uzay ve Havacılık Merkezi (GUHEM) katkılarıyla geliştirilen projede uzman eğitimciler, Türkiye'nin çeşitli illerinden seçilen 60 sınıf öğretmenine belirli program çerçevesinde eğitimler verilecek. 60 sınıf öğretmenine verilecek etkinliklerle yaparak, yaşayarak ve gözlem yaparak keşfetmelerine olanak sağlayacak eğitim ile öğrencilerin astronomi, uzay bilimleri, havacılık alanlarında ilgisini artırmak amaçlanıyor.

4004 TÜBİTAK çağrısı kapsamında geliştirilen ve destek alan "Gökmenlerin Mimarlarıyla Mavi Bilyeden Uzaya" Projesi ile GUHEM'de gerçekleşecek eğitim çalışmaları, 22-26 Ağustos ve 27-31 Ağustos tarihleri arasında 5'er günlük sürelerde 30'ar kişi ile 2 grup halinde yapılacak. Yunuseli Havaalanı ve Dağyenice Göletinde düzenlenecek etkinliklerle pekiştirilecek eğitim çalışmaları, sürekli hale getirilecek.

Başvuru için TIKLAYINIZ

Proje hakkında ayrıntılı bilgi için:

https://mavibilyedenuzaya.wordpress.com 

İnstagram:

https://instagram.com/mavibilyedenuzaya?utm_medium=copy_link 

Twitter: 

https://mobile.twitter.com/bilyedenuzaya 

21-06-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.