BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'EZOP' PROJESİ KAPANIŞ TÖRENİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER'İN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

'EZOP' PROJESİ KAPANIŞ TÖRENİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER'İN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından "Oyun Hayatın Provasıdır" sloganıyla başlatılan ve 22 hafta süren Eğitsel Bakış Açısıyla Zekâ Oyunları Projesi (EZOP) kapanış töreni İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger'in katılımıyla Bursa Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi. Kapanış törenine Bursa Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölüm Akademik Teşvik Değerlendirme Komisyonu Üyesi Prof. Dr. İsmail Naci Cangül, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Uzun ve projede yer alan öğretmenler katıldı. 

Eğitsel Bakış Açısı Zekâ Oyunları Projesinin kapanış töreninde konuşan Sabahattin Dülger, "İnsanların hayal güçlerinin kalitesi, öğrenmeleriyle ve dimağlarındaki bilgi ile doğru orantılıdır. Biz, insanlardaki bilginin kalitesini, detayını ve güzelliğini artırdıkça, hayaller de daha gerçekleştirilebilir hale gelir. Eğitsel Bakış Açısı Zekâ Oyunları Projesinde de çocuklarımıza nasıl ulaşalım ve onları nasıl geliştirelim konularında neler yapabiliriz diye hayal ettik ve tartıştık. Çocuklaşabilmeyi ve onlar gibi davranabilmeyi konuştuk. Daha sonra bunları gerçeğe taşıdık. Eğitsel Bakış Açısı Zekâ Oyunları Projesiyle 22 haftalık bir maceraya girdik. İşin en güzel tarafı da eğitim verenden eğitim alana kadar herkes gönüllü olarak bu projede yer aldı. Burada bulunan öğretmen arkadaşlarım eğitimlerde bizimle oldular ve projeye önemli katkı sağladılar. Projede emeği geçen ve projeye destek veren herkese teşekkür ediyorum." dedi.  

Bu tür projelerin artması gerektiğini ifade eden Prof. Dr. İsmail Naci Cangül,  "Bu projenin faydalı olduğunu istatistiksel değerlerden görüyorum. Bu tür projelerle öğretmenlerimizi geliştirerek, öğretmenlerimizin de öğrencilerini daha iyi geliştirmelerini sağlanıyor. Çok güzel bir geleceğin bizleri beklediğini ümit ediyorum. Projeyi başlatan öğretmenlerimize, Ar-Ge'deki arkadaşlarımıza ve il müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Bursa Uludağ Üniversitesi matematik bölümü olarak her zaman işbirliğine hazırız." dedi. 

Konuşmaların ardından katılımcılar belgelerini protokolün elinden aldı. Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından "Oyun Hayatın Provasıdır" sloganıyla başlatılan EZOP projesi 22 hafta sürdü. Projeye Bursa'nın il ve ilçelerinde görev yapan çeşitli branşlarda toplam 300 öğretmen katıldı. Oyunun, çocuğun yeteneklerini keşfetmesini kolaylaştırıcı bir role sahip olduğunun düşünüldüğü projede, farklı uzmanlık alanlarına ve unvanlarına sahip 19 konuşmacı, 22 farklı konu ile zekâ oyunlarına farklı bir pencere açtı. Öğretmenler, projede yer alan konularla zekâ oyunlarının farklı yönleriyle tanışma fırsatı buldu ve zekâ oyunlarının öğrenmede ne kadar etkili olduğunu kavramış oldu. Projeye katılan öğretmenler edindikleri bilgileri öğrencileriyle paylaşarak hem velilerin hem de öğrencilerin oyuna karşı bakış açılarını değiştirecek. Böylece öğrencilerin etkili öğrenmelerine katkı sağlamış olacak. 

02-07-202102-07-202102-07-202102-07-202102-07-202102-07-202102-07-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.