BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARACABEY TİCARET BORSASI CUMHURİYET İLKOKULU'NUN TEMELİ ATILDI

KARACABEY TİCARET BORSASI CUMHURİYET İLKOKULU'NUN TEMELİ ATILDI

Bursa Valiliği koordinasyonunda Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile hayırsever kuruluş Karacabey Ticaret Borsası arasında imzalanan protokolle Karacabey'e kazandırılacak 20 derslikli Karacabey Ticaret Borsası Cumhuriyet İlkokulu'nun temel atma töreni gerçekleştirildi.

Temel atma törenine, Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, Karacabey İlçe Millî Eğitim Müdürü Emin Dingin ve davetliler katıldı.

Karacabey Ticaret Borsası Cumhuriyet İlkokulu'nun temel atma töreninde konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, "Bu benim göreve başladıktan sonraki ilk temel atma törenim. O nedenle oldukça heyecanlı ve mutluyum. Karacabey Ticaret Borsamızın ilçemize kazandırdığı hayırsever yatırımları için Bakanlığımız adına kendilerine teşekkür ediyorum. İleride burada binlerce, on binlerce çocuğumuz okuyacak ve bu memlekete her şeyden önce faydalı birer birey olarak yetişecekler. Bu nedenle çok önemli ve anlamlı bir gün. Geleceğimizi şekillendirecek çocuklarımızın yetişeceği bir okulu yapmak, bir eser bırakmak çok kıymetli. Karacabey'e bu güzel eseri kazandıran hayırseverlerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bizler de Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak buradaki öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitim almaları için elimizden geleni yapacağız." dedi.

Karacabey Ticaret Borsası'nın Karacabey eğitimine önemli bir katkı sunduğunu ifade eden Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu; "Ticaret Borsamızın 20 derslikli bir ek bina yapmak suretiyle sadece 796 öğrencimize değil bütün Karacabey'e büyük bir hizmet vereceğini ve derslik başına düşen öğrenci sayısının 28'e düşüreceğini ifade etmek isterim. Bugün temelini atacağımız bu eserin ilçemiz için öğrencilerimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

Belediye Başkanı Ali Özkan," 45 yıl önce bende bu okulda öğrenci olarak bulunmuştum. Karacabey'de doğan, Karacabey'de doyan, yolu Karacabey'den geçen her insanın Karacabey için yapacağı bir şeyler olmalı. Devletimizin, Büyükşehir Belediye'mizin, Karacabey Belediye'mizin çalışmalarının yanı sıra bugün temelini attığımız gibi sivil toplum örgütlerimizin de çalışmaları var. Herkes işin bir ucundan tutuyor. Karacabey'i daha yaşanabilir, daha müreffeh bir yer yapmak için çalışıyoruz. Ticaret Borsası Başkanı Murad Bertan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum" dedi.

Kuruluşlarının bu yıl 55. yıl dönümünü kutladıklarını belirten Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan; "Bundan önce eğitime katkılarımız olmuştu. Şimdi de Karacabey Ticaret Borsası Cumhuriyet İlkokulu'nun ek binalarının yapımı bize nasip oldu. Yatırımlarımız devam ediyor. Biz yola çıkarken tarımın bize verdiğini tarımın evlatlarına harcamaya söz vermiştik. Bu anlamda başta Belediye Başkanımız olmak üzere daire amirlerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Eğitime yatırım yapmak Karacabey Ticaret Borsası'nda gelenek haline geldi. Bizden önceki yönetimlerimiz yatırımlarını yaptı. Allah bize de nasip etti, biz de yatırımlarımızı yapmaya devam ediyoruz.  Biz yola çıkarken okul yapar mıyız diye düşünüyorduk. Karacabey Ticaret Borsası Harmanlı MTAL'yi bitirdik. Bu okula da başladık ve başlanmış iş bitmiş iştir. Bundan sonraki en büyük işimiz Allah nasip ederse eğitim vadisini Karacabey'e kazandırmaktır." dedi.

 

27-09-202127-09-202127-09-202127-09-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.