BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'DA ELEKTRONİK SINAV MERKEZLERİNİN KULLANIM KAPASİTESİ ARTACAK

BURSA'DA ELEKTRONİK SINAV MERKEZLERİNİN KULLANIM KAPASİTESİ ARTACAK

Bursa'da e-sınav merkezlerinin kullanım kapasitesi giderek artıyor. Çalışmalar kapsamında Bursa'da 5 olan e-sınav merkez sayısı 11'e yükseltilecek. 

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından sürücü belgesi, mesleki eğitimde kalfalık ve ustalık gibi çok sayıda sınavın gerçekleştirildiği e-sınav merkezlerinin kullanım kapasitesi artırılıyor. Diğer farklı kurumlara da sınav hizmeti veren ve Bursa'da 5 olan e-sınav merkezi sayısı 11'e yükseltilecek. 

E-sınav merkezlerinin kullanım kapasitelerinin giderek arttığını belirten Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, öğrencilerin ve vatandaşların bu merkezlere kolay erişebilmesinin ve sundukları hizmetin kalitesi bakımından büyük öneme sahip olduğunu söyledi. 

E-sınav merkezlerinin diğer kurumlara da sınav hizmeti sunduğunu ifade eden Serkan Gür, "Bakanlığımız Türkiye genelindeki e-sınav merkezlerinde kapasite artırımına gidiyor. Kentimizde de yapılan çalışmalar kapsamında 5 olan e-sınav merkezi sayımızı 11'e çıkarıyoruz. MTSK, Kalfalık ve Ustalık ve Dört Beceride Türkçe Dil Sınavlarının uygulandığı merkezlerde Bakanlığımız tarafından açık ortaokul ve lise sınavlarının da yapılabilmesine yönelik hazırlıklar devam ediyor." dedi. 

Bursa'da her biri 20 aday kapasiteli olan Osmangazi'de 3, İnegöl ve Gemlik'te birer salon olmak üzere toplam 5 salon ile hizmet veriliyor. Yapılan çalışmalar neticesinde Mustafakemalpaşa, Karacabey ve Orhaneli ilçelerinde birer salon olmak üzere kurulumları tamamlanan toplam 3 salon önümüzdeki günlerde hizmet vermeye başlayacak. Nilüfer, Yıldırım ve Gürsu ilçelerinde de birer salon olmak üzere toplam 3 salonun kurulum çalışmaları da devam ediyor.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.