BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA İL MEM VE DEFACTO ARASINDA İMZALANAN MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İLE ÖĞRENCİLER ÜRETİME KATILACAK

BURSA İL MEM VE DEFACTO ARASINDA İMZALANAN MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İLE ÖĞRENCİLER ÜRETİME KATILACAK

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile DeFacto Perakende Ticaret A.Ş. arasındaki mesleki ve teknik eğitim iş birliği protokolü imzalandı.  Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen imza törenine İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, DeFacto Kurumsal Sosyal Sorumluluk Yöneticisi Mehmet Koyun, firma yetkilileri ve projeden sorumlu yönetici ve öğretmenler katıldı. 

Sektör iş birliklerini önemsediğini ifade eden İl Millî Eğiti Müdürü Serkan Gür; "Sayın Bakanımızın 'Üreten Okullar' vizyonuyla birlikte üretme refleksi olan öğrenciler yetiştirebilmek için çalışıyoruz. Müdürlüğümüz ile DeFacto arasında imzalanan mesleki ve teknik eğitim iş birliği protokolü ile bir yandan Bursa'da öğrencilerin eğitsel ve sosyal gelişimine katkı sunulurken diğer yandan öğrencilerin üretime katılımı sağlanacak. Sayın Mehmet Koyun'un şahsında bu çalışmada emeği geçen tüm firma yetkilerine ve proje sorumlularına teşekkür ediyorum." dedi. 

Protokolün hayırlı olmasını dileyen DeFacto Kurumsal Sosyal Sorumluluk Yöneticisi Mehmet Koyun, çalışmada emeği geçenlere teşekkür etti. 

Protokol ile Bursa'daki okullarda öğrenim gören öğrencilerin, eğitsel, sosyal ve ekonomik gereksinimlerinin giderilmesi yolu ile güçlendirilmesi; DEFACTO tarafından temin edilecek fire kumaşlar ile üretime katılmalarının sağlanması; toplum hizmeti etkinlikleri kapsamında ürettikleri ürünlerin DEFACTO tarafından satışından elde edilecek gelirin KAÇUV'a bağışlanması yolu ile sorumlu gençler yetiştirilmesi amaçlanıyor.

18-11-202118-11-202118-11-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.