BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMAYACAK' PROJESİ KAPSAMINDA BURSA'DA OKULLAR KÜTÜPHANEYE KAVUŞUYOR

'KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMAYACAK' PROJESİ KAPSAMINDA BURSA'DA OKULLAR KÜTÜPHANEYE KAVUŞUYOR

Millî Eğitim Bakanlığınca hazırlanan ve geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın katılımıyla tanıtımı yapılan  "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi kapsamında Bursa'da okular kütüphanelerine kavuşuyor. 

"Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi kapsamında Bursa'da okular kütüphaneye kavuşuyor. Bursa'da okullara kazandırılan kütüphanelerin açılışı İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür'ün katılımıyla eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Çınar Anadolu Lisesindeki programa katılan açılış programında konuşan Serkan Gür, "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi kapsamında okulların kütüphaneye kavuşturulacağını söyledi.

"Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesinin, başlangıçların şehri Bursa'da çınarla başladığını belirten Serkan Gür, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Sayın Emine Erdoğan ve Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in başlattığı, özellikle eğitimde fırsat eşitliğine önemli bir gösterge olacak ve önemli katkı sağlayacak olan bu çalışmanın Çınar Anadolu Lisesinde başlıyor olması bizleri ayrıca mutlu etti. Eğitimin çınarından kütüphanesiz okul kalmasına başlamak gerçekten çok güzel oldu. Öğrencilerimiz okullarımızda kurulan ve kurulacak olan kütüphanelerden istifade edecekler. Her şey çocuklarımız için ve onların gelişimi için. Kütüphanemiz bu okula çok yakıştı. Kütüphanenin okula kazandırılmasında emeğe geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi. 

Serkan Gür ve beraberindekiler Konuşmaların ardından kütüphanenin açılış kurdelesini kesti. Çınar Anadolu Lisesi kütüphanesinin yanı sıra eş zamanlı olarak Mümin Canbaz Ortaokulu, Yıldırım Belediye Ortaokulu, Atatürk İlkokulu ve Kurşunlu İlkokulu kütüphanelerinin de açılışı yapıldı.

26-11-202126-11-202126-11-202126-11-202126-11-202126-11-202126-11-202126-11-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.