BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Prof. Mag. Christa Bauer'den Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü Kurumlarına Ziyaret ve Öğretmen Eğitimi

Prof. Mag. Christa Bauer'den Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü Kurumlarına Ziyaret ve Öğretmen Eğitimi

Avrupa'daki özel yetenekli öğrencilerin eğitimi konusundaki iyi uygulamaların ve eğitim sistemlerinin tanınması adına projemiz kapsamında Steiermark Üniversitesi'nden özel yetenekli öğrencilerin eğitimi alanında uzman ve Avrupa Üstün Yetenek Konseyi Üyesi ve Avusturya Temsilcisi Prof. Mag. Christa Bauer Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğünün misafiri olarak 19-20-21 Ocak tarihlerinde 3 günlük çalışma ve eğitim programı kapsamında ilimizde bulundu. 

Ziyaret programı kapsamında ilk olarak Prof. Bauer, TOFAŞ Fen Lisesinde öğrencilerle tasarım atölyelerindeki akran öğrenme modeli üzerine sohbet etti, okul tarafından uygulanan bu modelin detayları hakkında bilgi aldı. Ardından öğretmenler ile kendi kurumu ve TOFAŞ Fen Lisesinin yeni dönemde yapacakları uluslararası projeleri hakkında iş birliğine dayalı planlamalar üzerine konuşuldu.

Prof. Bauer, öğrenci ve öğretmenlerin yaratıcı fikirleri desteklenerek katma değerli ürün ve hizmetlere dönüştürüldüğü, girişimcilik ekosistemi oluşturulmasına fırsat veren Bursa İnovasyon Merkezi ziyaretinde girişimcilik becerileri eğitimi, dijital tasarım, kodlama eğitimi programları içeren atölyelerde incelemelerde bulundu.

BTSO Kâmil Tolon Bilim ve Sanat Merkezi ziyaretinde Prof. Bauer, öğrenci gruplarının her branştaki çalışmalarını yerinde incelendi. Öğretmenler ve kurum yöneticileri ile özel yetenekli öğrencilerin eğitimi üzerine kısa sohbetler yapıldı. Kurum ile yapılabilecek iş birliği ve ortak çalışmalar konuşuldu. Ortak yapılabilecek çalışmalar hakkında görüş alışverişi gerçekleştirildi.

Çalışma ziyaretlerinin son durağında ise Prof. Bauer, Gökmen Uzay ve Havacılık Eğitim Merkezi (GUHEM)'nde, merkez ve müdürlüğümüz ile birlikte yapılacak ve Avrupa'dan okul ve kurumların da dâhil edileceği yeni projeler ve hareketlilik planları üzerinde görüşmeler yaptı. 

Prof. Christa Bauer; Yıldırım ilçemiz, Halil İnalcık ve BTSO Kâmil Tolon Bilsem öğretmenleri, "Özel Yeteneklerimin Farkında mısınız?" projesi kapsamında hareketliliklere katılan öğretmenler ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi öğretmenlerinden oluşan katılımcı gruba "Avrupa Boyutuyla Özel Yetenekleri Öğrencilerin Eğitimi" konulu bir günlük bir eğitim verdi. İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür'ün de yer aldığı eğitimde; Avrupa ve özellikle Avusturya'da özel yetenekli öğrencilerin eğitimlerinde uygulanan modeller, temel alınan teoriler, öğrencilerin tanılama süreçleri, bu öğrenciler için bireyselleştirilmiş eğitim uygulamaları ve zenginleştirme örnekleri anlatıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür; Prof. Baure'a ilimizde düzenlediği eğitim için teşekkürlerini iletti ve günün anısına hediye takdim etti.

25-01-202225-01-202225-01-202225-01-202225-01-202225-01-202225-01-2022

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.