BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN DOĞAL AFETLER KONUSUNDA İKİ PROTOKOL

BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN DOĞAL AFETLER KONUSUNDA İKİ PROTOKOL

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğünde doğal afetler konusunda farkındalık oluşturmak ve arama kurtarma konularında toplumu bilgilendirmek amacıyla iki iş birliği protokolü imzalandı. 

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile İnsan Hak ve Hürriyetleri ve İnsani Yardım Vakfı Bursa Şubesi, doğal afetlerin sebep olduğu olumsuzlukların giderilebilmesi konusunda bilinç oluşturulması amacıyla düzenlenen iş birliği protokolü İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür ve İHH İnsani Yardım Vakfı Bursa Şubesi Başkanı Hüseyin Kaptan arasında imzalandı. İmzalanan protokol ile doğal afetlerin sebep olduğu olumsuzluklar giderilerek bireylere ve toplumlara kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için destek olmak ve Bursa'da yardımlaşma alanında öncülük ederek ilçeler ve kurumlar arasında iş birliğini geliştirip ortak bilinç oluşturmak hedefleniyor. 

Doğal afetler konusunda farkındalık oluşturmak, arama kurtarma konularında toplumu bilgilendirmek amacıyla düzenlenen iş birliği protokolü ise İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür ve DASKUT Doğal Afet ve Sağlık Arama Kurtarma Derneği Genel Başkanı Tuncay Meriçli arasında imzalandı. 

Protokol ile günlük hayatta, dağ ve her türlü doğa koşulunda meydana gelen; kaybolma, kaza, deprem, sel, yangın vb. afet ve doğal afetlerde tamamen gönüllü olarak amatör bir çalışma fakat profesyonel bir yaklaşım ile yardıma ihtiyaç duyan kişi yada kişilere veya canlılara en kısa sürede ulaşmak, ortam emniyet koşullarını sağlamak, sonra arama ve kurtarma için gereken uygun koşulları oluşturmak, koşullara uygun doğru arama kurtarma taktik ve teknik çalışmalarını yaparak kazazedelere temel ilkyardım desteğinin sağlanmasının ardından emniyetli ortam koşullarında nakillerini sağlamak ve bu tür olaylarda can kaybını en aza indirmek ve arama kurtarma konularında toplumu bilgilendirmek hedefleniyor.

03-03-202203-03-202203-03-202203-03-202203-03-202203-03-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.