BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA LİSELER ARASI MÜNAZARA TURNUVASINDA HEYECAN BAŞLADI

BURSA LİSELER ARASI MÜNAZARA TURNUVASINDA HEYECAN BAŞLADI

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde düzenlenen Bursa Liseler Arası Münazara Turnuvasında heyecan fırtınası başladı. Yarışmaya katılan öğrencileri yalnız bırakmayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür öğrencilerin heyecanına ortak oldu. 

Turnuvanın açılış töreninde konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, liseli gençlere kendilerini geliştirmeleri yolunda tavsiyelerde bulundu. Büyükşehir Belediyesi olarak özellikle eğitim konusunda ellerinden gelen tüm çabayı gösterdiklerini ifade eden Başkan Aktaş, "Bu turnuva ile gençlerimizde yapıcı tartışma kültürü oluşturmak, inandırıcılık, toplum önünde konuşabilme, hızlı düşünme ve cevap verme yeteneklerini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Bazen öyle gençlerle karşılaşıyorum ki çok iyi bir üniversite bitirmiş, ama kendini ifade edemiyor, konuşamıyor. Bu nedenle sizlere tavsiyem, kendinizi geliştirin, çok okuyun, tartışın" dedi. 

Hafta sonu olmasına rağmen salonu dolduran öğretmen ve öğrencilere teşekkür eden İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür ise, "Böyle öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz olduğu sürece bu devletin belini kimse bükemez. Hepinize teşekkür ediyorum. Ancak en büyük teşekkürüm Bursa Büyükşehir Belediyesine. Gerçekten Millî Eğitim Müdürlüğü'nün elini hiç bırakmıyorlar. Bütün organizasyonlarımızı destekliyorlar. Çocuklarımıza ışık olmaya, yol olmaya devam ediyorlar" diye konuştu.

Bursa Liseler Arası Münazara Turnuvası Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile gerçekleştiriliyor. Öğrencilerde öz güven ve sorumluluk duygusunun geliştirilmesi; kendilerini etkin bir şekilde ifade etmelerinin sağlanması; düşünme, araştırma ve karşılaştıkları problemlere çözüm bulma yeteneklerinin geliştirilmesi hedeflenen liseler arası münazara turnuvasında ayrıca öğrencilerin farklı görüşleri bir arada yaşatabilme olgunluğu kazanmalarını sağlamak, kanıtlar ve bilgiler yoluyla mantık yürüterek fikirlerini savunmalarına katkıda bulunmak amaçlanıyor. 

Bursa'da resmi ve özel ortaöğretim okullarındaki öğrencileri ve danışman öğretmenlerini kapsayan turnuvaya Bursa'nın farklı ilçelerinden, 46 okul ve 132 takım başvuruda bulundu. Turnuvada 264 öğrenci 46 danışman öğretmen yer alıyor. Yıldırım'da Mahmut Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulunda hafta sonu boyunca devam eden turnuvanın finali 9 Mart 2022 tarihinde Merinos AKKM Orhangazi salonunda gerçekleştirilecek.

05-03-202205-03-202205-03-202205-03-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.