BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEMEL EĞİTİMDE 10.000 OKUL PROJESİ KAPSAMINDA BURSA'DA İLK YARDIM EĞİTİMLERİ VERİLECEK

TEMEL EĞİTİMDE 10.000 OKUL PROJESİ KAPSAMINDA BURSA'DA İLK YARDIM EĞİTİMLERİ VERİLECEK

Millî Eğitim Bakanlığınca okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" hayata geçirildi. Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından proje kapsamında temel eğitim okullarındaki öğretmenlere ilk yardım eğitimleri verilecek. 

Okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" kapsamında Bursa'da temel eğitim okullarındaki öğretmenlere yönelik ilk yardım eğitimleri verilecek. Hizmet içi eğitim kapsamında mahallî olarak düzenlenecek 16 saatlik ilk yardım eğitimi kursu mesleki gelişim programı doğrultusunda ilk yardım eğitim merkezlerince yüz yüze gerçekleştirilecek. Eğitim sonunda kursiyerlere ilk yardımcı yeterliliğinin kazandırılması için Kızılay ve il sağlık müdürlükleri tarafından onaylı sertifika verilecek. Temel eğitim okullarındaki öğretmenlere yönelik verilecek ilk yardım eğitimleri; Bursa İl MEM İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi koordinatörlüğünde Bursa İl MEM Hizmet İçi Eğitim Birimi ve Bursa İlk Yardım Eğitim Merkezi iş birliğinde gerçekleştirilecek. 

Millî Eğitim Bakanlığınca öğretmenlerin mesleki gelişimlerini desteklemek, okul iklimini güçlendirmek ve okulun fiziki ortamlarının bakım, onarım ve donatım ihtiyaçlarını karşılayarak eğitimin niteliğini artırmak amacı da taşıyan Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesinde; ayrıca ülke genelinde bir yıl içinde 3 bin anaokulu ve 40 bin ana sınıfının açılması da hedefleniyor. Belirlenen temel eğitim okullarının altyapısının güçlendirilmesinden eğitim ortamlarının zenginleştirilmesine kadar çok sayıda destek de proje çerçevesinde uygulamaya geçirilecek. Proje kapsamına alınan ilkokulların tamamındaki öğrencilere yönelik temel becerilerini geliştirmek amacıyla destek eğitim programları hazırlanan ve öğrencilere yönelik ilk yardım farkındalık eğitimlerinin de verileceği proje 2022 Aralık ayında sona erecek.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.