BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükorhanlı Üreticilere Yaban Mersini ve Gojiberry Yetiştiriciliği Sertifika ve Fidanları Teslim Edildi

Büyükorhanlı Üreticilere Yaban Mersini ve Gojiberry Yetiştiriciliği Sertifika ve Fidanları Teslim Edildi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Büyükorhan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Büyükorhan İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği 'Yaban Mersini ve Gojiberry Yetiştiriciliği' kursu tamamlandı. Kursu başarıyla bitiren katılımcılara sertifika ve fidanları bugün Büyükorhan Çok Programlı Lisesinde düzenlenen törenle teslim edildi. 

Yaban Mersini ve Goji Berry Yetiştiriciliği Kursu sertifika ve fidan dağıtım törenine İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fethi Yıldız,  Büyükorhan Kaymakamı Furkan Öztürk, Büyükorhan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Şule Gökbulak, İlçe Millî Eğitim Müdürü Yakup Gökhan, Büyükorhan Belediye Başkanı Ahmet Korkmaz ile kursiyerler ve çok sayıda çiftçi katıldı. 

Yaban Mesini ve Gojiberry bitkileri bölgenin mevsim koşullarına elverişli, verim ve katma değer yönünden zengin bitki çeşidi olarak biliniyor. Bursa Bölgesinde 75 dekar alanda 21 ton yaban mersini yetiştirilirken Goji Berryy yetiştiriciliğine ise yeni başlandı. 

Büyükorhan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünün Eğitmen desteği ile 232 saatlik uygulamalı ve teorik eğitimlerle 22 kursiyer öğrendikleri bilgiler ile birlikte bilinçli tarım yapmanın verdiği mutluluğu yaşadı. Kurslara gösterilen yoğun talep üzerine mayıs ayı içerisinde ilçede ve bağlı mahallelerinde Yaban Mersini ve Gojiberry kurslarını yeniden planlama çalışmalarına başlandı.

13-04-202213-04-202213-04-202213-04-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.