BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İLE 'HASTANEDE EĞİTİM' TEMALI İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İLE 'HASTANEDE EĞİTİM' TEMALI İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Bursa İl Sağlık Müdürlüğü arasında kamu hastanelerinde yatarak tedavi gören öğrencilerin eğitimlerine yönelik hazırlanan "Hastanede Eğitim" temalı iş birliği protokolü, İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür ve İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz tarafından imzalandı.

İmza törenine; İl Millî Eğitim Şube Müdürü Mahmut Karakaya, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Salih Metin, Dörtçelik Çocuk Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Sabit Şahin ile hastane personeli ve öğretmenler katıldı.

İmzalanan protokol, sağlık kuruluşlarında yatarak tedavi gören ve/veya sağlık tesislerinde sağlık sorunu nedeniyle okula bir aydan uzun süre devam edemeyen okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin eğitimlerini sürdürebilmeleri için, Bursa İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Kamu Hastaneleri bünyesinde faaliyet gösteren hastane sınıflarının her anlamda iyileştirilmesini, yeni hastane sınıflarının açılmasını, bu sınıflar için öğretmen görevlendirilmesini ve bu sayede çocuk hastaların eğitim öğretimlerine tedavileri sırasında devam edebilmelerini konu alıyor.

İmza töreninde konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, "Bu protokol imza töreni diğer hastanelerimizde de sınıf açmak açısından sağlık müdürlüğümüzün bize bir izni olarak tanımlanıyor. Hastanede eğitim projemizi iş dünyası ve bağış camiasıyla çok yakın işbirliğine girerek gerçekleştiriliyoruz. Önümüzdeki zamanlarda bu sınıflarımızın sayısını arttırarak farklı öğretmenlerimizle öğrencilerimizin hastanede de yanında olmaya devam edeceğiz. Böyle bir imkanı sağladığı için İl Sağlık Müdürümüz Dr. Fevzi Yavuzyılmaz'a teşekkür ediyorum; ülkemiz ve Bursamız için hayırlı olsun diyorum." dedi.

Her alanda İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği içinde olduklarını vurgulayan İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, "Bu da o iş birliklerimizden bir tanesi. İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün öğretmen desteği, bizlerin de hastanelerde sınıf açma imkanı sunmasıyla birlikte hastanede uzun süreli yatan ve tedavilerini devam ettiren öğrencilerimizin eğitimlerinden geride kalmamaları açısından destek sağlıyoruz. Çocuklar bizim kıymetlilerimiz. Onlara yapılan her şey hep az olur. Bu da güzel bir hizmet. Ben milli eğitim camiamıza başta İl Millî Eğitim Müdürümüz Serkan Gür olmak üzere tüm ekibine teşekkür ediyorum." diye konuştu.

13-04-202213-04-202213-04-202213-04-202213-04-202213-04-202213-04-202213-04-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.