BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ SERKAN GÜR'ÜN 23 NİSAN MESAJI

İL MÜDÜRÜMÜZ SERKAN GÜR'ÜN 23 NİSAN MESAJI

Tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan 23 Nisan 1920, Türk milletinin kurtuluş yolunda verdiği büyük mücadeleler neticesinde kendi azim ve kararlılığıyla yeniden var olduğu, millî iradenin temsil makamı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin kuruluşunun ve millî egemenliğimizin tüm dünyaya ilan edilişinin sembolüdür. 

Mustafa Kemal Atatürk; "Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir!" ilkesiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı bu günü; istikbâlimizin sembolü olan çocuklara bir bayram olarak armağan etmiştir. Şanlı tarihimiz ile geleceğimizin teminatı evlatlarımız arasında, sonsuza dek uzanan bir bağın kurulduğu bu eşsiz bayram, kahraman bir milletin çocuklarına duyduğu güvenin ve inancın da aynı zamanda simgesidir. 

Geleceğimizin umudu ve mimarı olan çocuklarımızı; ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek, kendi başına karar verebilen, kendine güvenen, manevi değerlerine bağlı ve yetenekli gençler olarak çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatarak geleceğe hazırlamak hepimizin ortak hedefidir. Ülkemizin en büyük zenginliği olan çocuklarımız,  ülkemizin her alanda gelişme gayretinin de kaynağı olmaya devam edecektir. 

Millî egemenliğimizin sembolü, kurtuluş mücadelemizin ve demokrasi tarihimizin en önemli kurumlarından olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının. 102. yılında gururla kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm milletimize ve istikbalimizin yegâne teminatı olan çocuklarımıza kutlu olsun.  

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Meclis Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizlere bağımsızlığımızı armağan eden Millî Mücadeleye emeği geçmiş tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, sevgilerimi sunuyorum.

 

Serkan GÜR

Bursa İl Millî Eğitim Müdürü

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.