BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3 BİN YENİ ANAOKULUNUN YATIRIM PROGRAMI ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okul öncesi eğitimde okullaşma oranlarının artırılması için yapılacak olan 3 bin yeni anaokulunun tamamının yatırım programına alındığını açıkladı. Bakan Özer, il, ilçe ve arazilerinin belirlendiğini, sene sonuna kadar okulların iç donatımı ve öğretmen ihtiyacının giderileceğini ve böylece hızlı bir şekilde hedeflenen noktaya gelineceğini belirtti.
3 BİN YENİ ANAOKULUNUN YATIRIM PROGRAMI ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Anadolu Ajansına eğitim gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.  

Bakanlık olarak okul öncesi eğitimde okullaşma oranlarını artırmanın öncelikleri olduğunu ifade eden Özer, son 20 yılda temel eğitim, ortaöğretim ve yükseköğretimde okullaşma oranlarının çok ciddi biçimde artarak OECD ülkelerinin ortalamalarına yaklaştığını vurguladı.  

Okul öncesi eğitimdeki okullaşma oranlarının da iyileştirilmesi için çalışma yürüttüklerini kaydeden Özer, "Bu amaca ulaşmak için yeni bir okul öncesi eğitim seferberliği başlattık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da 3 bin yeni anaokulu ile 40 bin yeni ana sınıfının açılacağı yönünde açıklama yaptı. Bu süreç çok başarılı bir şekilde devam ediyor." dedi.

Haberin devamı için tıklayınız.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.