BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SERKAN GÜR'ÜN 2021-2022 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YIL SONU MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SERKAN GÜR'ÜN 2021-2022 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YIL SONU MESAJI

Bursa'da 1.939 okulda 41.650 öğretmen ve 609.825 öğrencimizle 2021-2022 eğitim ve öğretim yılını yüz yüze ve kesintisiz bir şekilde tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrenci, öğretmen, eğitim çalışanlarımız, velilerimiz ve eğitimin tüm paydaşlarıyla bilimin ışığında bir eğitim ve öğretim yılını daha bugün itibariyle geride bırakıyoruz.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bilgi ve becerilerle teçhiz edilmiş, millî ve manevi değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirilmesi en önemli hedefimizdir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin globalleşen dünyada her alanda en iyiye ve en güzele layık olduğu düşüncesiyle donanımlı birer birey olarak yetişebilmelerinin yolunun eğitim ve öğretim çalışmalarının da zamanın beklentilerini karşılayabilen güncellikte ve ölçekte olmasından geçtiği aşikardır. Bursa eğitim ailesi olarak bu bakış açısıyla Bakanlığımızın politikaları doğrultusunda yürütmüş olduğumuz çalışmalar, öğrencilerimizin proje ve başarılarıyla taçlanıyor ve bu bizler için birer gurur kaynağı olmaya devam ediyor.

Sanayi ve ticaretin başkenti olan Bursa'mızda sektörle iç içe yürüttüğümüz projeler ve yapmış olduğumuz protokollerle şehrimizin ve ülkemizin kalkınma, sanayileşme ve üretim kabiliyetini artırma yolunda çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Mesleki ve teknik eğitim, ülkemizde ve kentimizde özlenen ve yükselen bir ivmeyle hak ettiği ve layık olduğu yere doğru ilerliyor. Birçok alanda ülkemizin lokomatif kenti olan Bursa'da da tüm kent dinamikleri bizlere bu süreçte destek veriyor. Bizlere bu konuda destek olan tüm paydaşlarımıza bir kez daha şükranlarımı  sunuyorum.

Sevgili Öğrencilerim,

Kendi istek ve tercihleri doğrultusunda öğrenmeyi yeniden keşfeden, araştıran ve geleceğine yön verebilen yetişkinler olabilmeniz için bugün çok çalıştığınızı ve yorulduğunuzu biliyoruz. İnanıyorum ki bu çalışmalarınızın karşılığını yarın kat be kat alacaksınız. Geride bıraktığımız bir yılın sonunda artık dinlenmek ve güzel bir tatil geçirmek en tabii hakkınız. Aileniz ve arkadaşlarınızla nitelikli vakit geçireceğiniz, dinleneceğiniz, eksiklerinizi tamamlayacağınız, sosyal ve kültürel faaliyetler ile kendinizi geliştirebileceğiniz bir tatil geçirmenizi temenni ediyor, hepinizi yürekten kutluyorum.

Sevgili Meslektaşlarım,

Çocuklarımızın geleceğine katkı sunabilmek adına bizi biz yapan değerlerimizi, bilimsel ve akademik çalışmalarımızı büyük bir titizlik ve özveriyle yürütmekten geçtiğinin hepiniz farkındasınız. Bu amaç doğrultusunda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan siz kıymetli öğretmenlerimizi gönülden tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

Kıymetli Veliler,

Çocuklarınızın eğitim süreçlerine yapıcı ve teşvik edici bir yaklaşımla destek olmanız bizler için son derece kıymetli ve önemli. Çocuklarımızın eksik veya fazlalıklarını beraber paylaşmak ve bu konuda sizlerle birlikte hareket edebilmek en büyük önceliğimizdir. İlgi ve desteğinize teşekkür ediyorum.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle yıl içerisinde özveriyle çalışan ve birçok alanda önemli başarı hikâyeleri yazan tüm idareci ve öğretmenlerimizi de kutluyor, yeni eğitim ve öğretim döneminde görüşmek üzere eğitim ve öğretim sistemimizin tüm kademelerinde eğitim gören öğrencilerime iyi tatiller diliyorum.

Serkan Gür

Bursa İl Millî Eğitim Müdürü

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.