BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ SERKAN GÜR'DEN, BURSA İPEKÇİLİK AİHL'YE ZİYARET

İL MÜDÜRÜMÜZ SERKAN GÜR'DEN, BURSA İPEKÇİLİK AİHL'YE ZİYARET

Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret eden Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, Okul Müdürü Mustafa Yiğit'ten bilgi aldı. Gür'e ziyarette Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir Arslan da eşlik etti.

Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen ziyarette konuşan Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, "Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisemiz, 2022 YKS'de ilk bin öğrenci arasında 17 öğrenci ile yer alarak büyük bir başarıya imza attı. Derece elde eden öğrencilerimizin okullarımızdaki Destekleme ve Yetiştirme Kurslarımıza katılan öğrencilerimiz arasından olması bizleri ayrıca gururlandırdı. Okul kurslarımızın önemini bir kez daha gösterdi. Her yıl YKS'de ilk binlik sıralamaya ismini yazdıran okulumuzun öğrenci, öğretmen ve idarecilerini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi. 

Güçlü Türkiye Üreten Türkiye için imam hatip liselerinde öğrenim gören öğrencilerin bu çizgide yetiştirmenin önemine vurgu yapan Gür, "Çocuklarımızı imam hatip lise müfredatının yanında bilimle, sanatla, edebiyatla, ikinci ya da üçüncü bir yabancı dil bilen, teknolojiyle iç içe yetiştirmemiz gerekiyor. Gençlerimizi bugünün ve yarının dünyasında olabilecek gelişmelere hazır, aynı zamanda manevi ve kültürel değerlerimizle iç içe yetiştirmek için bizler elimizden geleni yapmaya hazırız ve bu konuda var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Din öğretimi, çağın gerisine düşmeden hatta ilerisine taşıyacak politika ve uygulamalarla güncelleniyor. Bugünün din öğretimi ekseninde belirlenmiş olan fen - matematik ağırlıklı, musiki ağırlıklı proje okullarımız var. İnanılmaz başarılı projeler üretiyor, harika çalışmalar ortaya koyuyorlar. Bu başarılar tüm imam hatip okullarımızı gururlandırıyor." dedi. 

İmam hatip liselerinde akademik başarının artırılmasının yanında robotik kodlama ve yoğunlaştırılmış dil programlarıyla her yıl yeni hedeflerle çıtanın daha da yükseldiğini belirten İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, "Çocuklarımız imam hatip liselerimizde kültür ve medeniyetin vazgeçilmezi olan musiki ile hüsn-ü hat, ebru, tezhip, kaligrafi, resim gibi geleneksel ve çağdaş görsel sanatlarda kendini geliştirme imkânı bulurken aynı zamanda bireysel ya da takım sporlarında eğitim alarak kariyer hedeflerine yürüyen genç sporcular olarak da yetişiyorlar. Çocuklarımızın hangi alana yeteneği varsa onları bu alanda desteklememiz çok önemli." dedi. 

Ziyareti sırasında okulda gerçekleştirilen Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına katılan öğrencilerle de bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, sınavlara hazırlanan öğrencilere başarılar diledi. Gür, TEKNOFEST 2022'de İnsansız Hava Araçları Yarışmasına "İpekçilik" ve "Alternatif" takımlarıyla katılan Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tebrik ederek hazırladıkları prototipi imzaladı.

25-08-202225-08-202225-08-202225-08-202225-08-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.