BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE İĞREK MAKİNA ARASINDA MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ PROTOLÜ İMZALANDI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE İĞREK MAKİNA ARASINDA MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ PROTOLÜ İMZALANDI

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve İğrek Makine arasında düzenlenen Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği protokolü Bursa Valisi Yakup Canbolat'ın nezaretinde İğrek Makina Yönetim Kurulu Başkanı Orhan İğrek ve İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür arasında imzalandı. Valilik binasında gerçekleştirilen protokol imza törenine İğrek Makina Yönetim Kurulu üyesi Fatih İğrek ve Bursa İl MEM Müdür Yardımcısı Murat Taşdelen de katıldı. 

İmzalanan protokol; İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve İğrek Makina arasında belirlenen yönetim ve işleyiş esaslarına göre İğrek Makina üretim alanlarına yönelik eğitim ve öğretim için program hazırlama, geliştirme ve Ar-Ge çalışmalarına ilişkin usul ve esasları kapsıyor. 

Okula bağlı olarak Mesleki Eğitim Merkezi Programı bünyesinde öğrenim görecek öğrenciler için İğrek Makina yerleşkesi içinde eğitim ve atölye/laboratuvar ortamlarının açılarak İğrek Makinanın üretim merkezinde ihtiyaç duyduğu teknolojiyi üreten nitelikli insan gücünün yetiştirilmesinin amaçlandığı iş birliği protokolü ile mezunların istihdamına destek olmak ve rekabet kabiliyetini yükseltmek için, İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve İğrek Makina iş birliğinde sektör ihtiyaçlarına ve dinamizmine uygun etkinlik ve verimlilik esasına dayanan deneyimleri de dikkate alan, sektörel entegrasyon sistemiyle nitelikli insan gücü yetiştirecek yeni bir yönetim ve işleyiş modelinin geliştirilmesi hedefleniyor.

07-09-202207-09-202207-09-202207-09-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.