BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA İL MEM İLE OYAK RENAULT ARASINDA MESLEKİ EĞİTİM İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

BURSA İL MEM İLE OYAK RENAULT ARASINDA MESLEKİ EĞİTİM İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Oyak Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş. arasında Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü imzalandı. 

Taraflarca ortaklaşa belirlenecek alanlarda mesleki eğitim ve istihdam süreçlerinin hayata geçirilmesi amacıyla Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Oyak Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş. arasında Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü İmzalandı. 

Oyak Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş.' de düzenlenen protokol imza töreni Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür ve OYAK Renault Otomobil Fabrikaları İnsan Kaynakları Direktörü Murat Tolga Görgülü'nün katılımıyla gerçekleştirildi.  

Protokol İmza töreninde konuşan İl Millî  Eğitim Müdürü Serkan Gür, "Son dönemde mesleki eğitimle ilgili politikalar çok hızlı bir şekilde değişiyor. Mesleki eğitimin çıtasını çok daha yukarılara çıkarmak için ekip arkadaşlarımla birlikte yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Son bir buçuk yılda çok önemli kazanımlar elde ettik. Mesleki ve teknik anadolu liselerimizin ortaöğretimdeki oranı yüzde 55'e yükseldi. Bursa, bir sanayi şehri ve çok yüksek bir potansiyeli var. Aynı zamanda Bursa, hem stratejik teknolojiyi hem stratejik sanayi hem de son dönemdeki milli üretimi çok iyi bir şekilde temsil ediyor. Bu proje ile gençlerimizin, sektörün istediği nitelikli iş gücünü başarıyla temsil edeceğine ve ülkemizin daha ileri gitmesini sağlayacağına gönülden inanıyorum. Projenin Bursa'mıza hayırlı olmasını diliyorum." şeklinde konuştu. 

OYAK Renault İnsan Kaynakları Direktörü Murat Tolga Görgülü ise, "Hem mesleki eğitim hem de kalifiye iş gücü oluşturmak için çok önemli ve anlamlı bir projeyi hayata geçirdiğimiz için çok mutluyum. Projede emeği geçen başta İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür olmak üzere ekibine çok teşekkür ediyorum." dedi.

İL MEM ile işletme iş birliğinde, okul ve işletme arasında gerçekleştirilecek eğitim faaliyetlerine ilişkin usul ve esasları kapsayan protokol kapsamında ihtiyaç duyulan eğitim programları taraflarca belirlenecek ve gerekli planlamalar yapılacak. Bir yandan okullardaki atölye/laboratuvarların eğitim ve öğretimi destekleyici yeni teknolojilere dayalı şekilde desteklenmesi sağlanırken diğer yandan eğitimlere ilişkin temrinlik malzeme desteği yapılacak.

Protokol ayrıca iş birliği yapılacak okullar ile eğitim alacak öğrencilerin belirlenmesi, eğitim programını başarıyla tamamlayan öğrencilerin istihdamlarının desteklenmesi, okullarda görev yapan öğretmenler için çeşitli kurslar ve/veya seminerler düzenlenmesi, öğrenimini Mesleki Eğitim Merkezi Programı bünyesinde devam ettirecek öğrencilerin desteklenmesi gibi konuları da kapsıyor.

 

09-11-202209-11-202209-11-202209-11-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.