BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SEYİT ALİ BÜYÜK'TEN ÜRETEN MESLEK LİSELERİNE ZİYARET

SEYİT ALİ BÜYÜK'TEN ÜRETEN MESLEK LİSELERİNE ZİYARET

Meslek liselerini ziyaret eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, eğitim ve öğretim faaliyetleri hakkında okul idarecilerinden bilgi aldı ve uygulamalı eğitim atölyelerinde incelemelerde bulundu.  Ziyaretlerde Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekci ve Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer ile İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent Altıntaş da yer aldı. 

Meslek Liselerimiz Hayata Dokunuyor

Meslek liselerinin gerçekleştirdikleri üretimlerle hayata dokunduğunu ifade eden Seyit Ali Büyük, "Bursa sanayisi çok gelişmiş ve ülkemizin lokomotifi konumunda. Buna paralel olarak Bursa mesleki ve teknik eğitimi de önemli gelişim gösteriyor. Bakanlığımızın liderliğinde yürütülen çalışmalar kapsamında okul sanayi iş birliğinde yapılan örnek çalışmalar, öğrencilerimizin gelişimine önemli katkılar sağlıyor. Bunun yanı sıra üreten meslek liselerimiz, gerçekleştirdikleri üretimlerle adeta hayata dokunuyor. Meslek liselerimiz, salgın döneminde olduğu gibi ülkemizde yaşanan deprem felaketinde de yaptıkları üretimlerle vatandaşlarımıza önemli destekler veriyor." dedi.     

İlk ziyaretini Faik Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine gerçekleştiren Seyit Ali Büyük, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Daha sonra Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde incelemelerde bulunan Seyit Ali Büyük, okulda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Seyit Ali Büyük, depremlerden etkilenen illerdeki öğrencilerin eğitime erişimlerine destek olmak amacıyla konteyner üretimi gerçekleştiren Bursa Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Son olarak Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, atölyelerde incelemelerde bulundu.

05-04-202305-04-202305-04-202305-04-202305-04-202305-04-202305-04-2023

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.