BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE HAYIRSEVER MÜMİN CANBAZ ARASINDA OKUL YAPIMI PROTOKOLÜ İMZALANDI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE HAYIRSEVER MÜMİN CANBAZ ARASINDA OKUL YAPIMI PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bursa Valiliği koordinasyonunda Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Hayırsever Mümin Canbaz arasında, Osmangazi ilçesine bağlı Alaşar Mahallesinde 24 derslikli Fen Lisesi Okul Binası ve Spor Salonu Yapımı Protokolü, Heykel semtindeki tarihi Valilik Binasında imzalandı. 

Protokol imza töreni, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu ve Refik Özen ile İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger'in katılımıyla gerçekleştirildi. 

Bursa'nın Türkiye'nin parlayan bir yıldızı olduğunu belirten Hakan Çavuşoğlu, "Bursa büyürse Türkiye büyür şiarı ile yolumuza devam ediyoruz. Bursa, sanayisi, sosyolojisi ve ekonomisi ile her yönüyle Türkiye'ye örnek bir şehir. Şu ana kadar ihracatı ile beraber Ülkemize önemli katkılar sağlayan bir şehir. Bursa'nın tüm bu özelliklerinin yanı sıra birçok yönden ayrışan bir yönü daha var ki Bursa'da iş yapan Bursa'da istihdam sağlayan Bursa'nın ekonomisine katkı koyan ve aynı zamanda Bursa'dan kazanan çok sayıda hayırseverimiz yine Bursa'ya yatırım yapıyorlar. Mümin Canbaz da bu değerli insanlardan biri. Müstesna bir şahsiyet. Kendisi bundan önce çok sayıda okul, sağlık ocağı ve karakol gibi hayır işlerini yapmış, son olarak da Osmangazi ilçemizde 24 derslikli bir Fen Lisesi yapmak üzere bir protokol imzalayacak. Kendisine Bursamız adına şükranlarımı sunuyorum." şeklinde konuştu. 

İmzalanan protokolün hayırlı olmasını dileyen Vali Yakup Canbolat, "Bugün ilimize kazandıracağımız çok hayırlı bir hizmet için bir araya geldik. Daha önce nice hayırlı işler yapan değerli işadamımız Mümin Canbaz beyin ilimize kazandıracağı fen lisesi ve kapalı spor salonu ile ilgili protokolü imzalamak için bir araya geldik. Bu hayırlı hizmetten dolayı değerli iş insanımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Bu hayırlı hizmetlerin de devamını diliyoruz. Diğer iş insanlarımıza da örnek olmasını temenni ediyoruz. Bu hayırlı hizmet sizin hem adınızı hem de hayrınızı yaşatacak. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun." şeklinde konuştu. 

Törende konuşan Mümin Canbaz, "Bugün 24 derslikli fen lisesi protokolünün imza töreni için buradayız. 1,5 yıl önce de Demirtaş'ta Mümin Canbaz İlkokulu, Mümin Canbaz Ortaokulu ve Mümin Canbaz kapalı spor salonunu bitirerek Millî Eğitim Müdürlüğüne teslim ettik. İnşallah bunu da tamamlayıp açılışını hep beraber yapacağız. Bu yatırımları yapmaktan son derece memnunum. Çok mutluyum." şeklinde konuştu. 

Protokol, Hayırsever İş İnsanı Mümin Canbaz'a eğitime sağladığı katkılardan dolayı teşekkür etti.

08-03-202108-03-202108-03-202108-03-202108-03-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.