BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ DR. AHMET ALİREİSOĞLU'NUN 2023-2024 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YIL SONU MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ DR. AHMET ALİREİSOĞLU'NUN 2023-2024 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YIL SONU MESAJI

Bursa'da, 2.025 okulda 24.762 derslikte 42 bin 129 öğretmenimiz ve 699 bin 229 öğrencimizle 2023-2024 eğitim ve öğretim yılını tamamlamamış bulunmaktayız.

Geride bıraktığımız eğitim ve öğretim yılı boyunca okullarımızda bilimi ve teknolojik gelişmeleri önceleyen, çocuklarımızın becerilerini ön plana çıkarabilecekleri aynı zamanda da çocuklarımızı ülkemizin ikinci yüzyılında her zamankinden daha nitelikli bir şekilde yetiştirmek üzere çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz.

Teknolojinin hızla değiştiği günümüz dünyasında değişimin öneminin hepimiz farkındayız. Zamana ve zamanın ruhuna uygun dinamiklerle öğrencilerimizin karşısına çıkmak durumundayız. Çocuklarımızı bugünün yeterlilikleri ve yarının getireceklerine uygun bir şekilde hazırlamak ve bunun hakkını vermek oldukça önemli. Bakanlığımızın da bu konuda çok önemli çalışmaları mevcut.  Merkezinde adalet, saygı, sorumluluk kavramları olan ve Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli kapsamında hazırlanan yeni müfredatımızda da bu değişimi görmekteyiz.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak amacımız öğrenci ve öğretmenlerimiz için her zaman iyiyi, güzeli, doğru olanı ve makul olanı ortaya çıkarmaktır.  Çocuklarımızın bir becerisi varsa bu beceri alanlarını güçlendirmek, potansiyelinin oluştuğunu fark ettiğimiz alanlarda ise bu alana imkân oluşturmak ve çocuklarımıza uygun bir projeyi yapma fırsatı vermek çalışmalarımızın önceliğini oluşturmaktadır.

Çocuklarımızın akademik başarılarına yön veren ve çocuklarımızın daha bilgili ve donanımlı hazırlanmaları için ellerinden gelen gayret ve fedakârlığı gösteren tüm öğretmenlerimize ve okul-aile iş birliğine sundukları katkıları ile bizlere ve öğrencilerimize verdikleri desteklerden dolayı kıymetli velilerimize teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                 Dr. Ahmet ALİREİSOĞLU

                                                                                                                                                                                                                                                                   İl Millî Eğitim Müdürü

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.