BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER'İN '18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ' MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER'İN  '18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ' MESAJI

Sayın Veliler, Sevgili Çocuklar, 

Dünyanın dört bir yanından pek çok insanın kalbi, bugün Çanakkale'de atmaktadır. Bu vatanın evlatları tam 106 yıl önce bir ulusun kaderini, tarihin akışını değiştiren o eşsiz zafere imza atmıştır. Çanakkale Zaferi'ni tarihe kazıyan Çanakkale ruhu, siz gençlerin yüreklerine işlediği takdirde imkânsız diye bir şey olmadığını göreceksiniz. Öyle ki Seyit Onbaşı'nın; 15'lilerin; 57. Alay'ın; erini savaşa, aşını cepheye gönderen kadınlarımızın; Anafartalar'da sayıca çok küçük bir orduyla çok büyük bir düşman ordusunu bozguna uğratanların ve kefenleri toprak olan nice adsız kahramanın başarısı akla sığmaz! Ancak yüreklere sığar... O yürekler ki vatan sevgisi, iman ve yaradana kavuşmanın mutluluğu ile doludur.

Çanakkale Zaferi'nin 106. yılında "Çanakkale Geçilmez!" sözünü kalplerimize kazıyan, bu yolda canını uğurlayan tüm şehitlerimizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyorum. 

 

Sabahattin DÜLGER

Bursa İl Millî Eğitim Müdürü

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.