BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER'İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER'İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Sevgili Çocuklar,

Şanlı geçmişimize dönüp baktığımızda tarihin sayfalarında gururla andığımız pek çok gün olduğunu görürüz. Ancak bunlardan bir tanesi vardır ki eşine dünyanın hiçbir yerinde rastlanmaz. 23 Nisan 1920 tarihinde, "Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir!" ilkesiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmış, Mustafa Kemal Atatürk; istiklâlimiz için büyük önem taşıyan bu günü, istikbâlimizin sembolü olan çocuklara bir bayram olarak armağan etmiştir. Böylece şanlı tarihimiz ile daima umut vadeden geleceğimiz arasında, sonsuza dek uzanan bir bağ kurulmuştur. Bu eşsiz bayram, kahraman bir milletin çocuklarına duyduğu güvenin ve inancın simgesidir.

Günümüzün anlamı, geleceğimizin güvencesi kıymetli çocuklar; sizleri sağlıklı, mutlu, öz güven sahibi, çalışkan, ulusuna katkı sağlamaktan onur duyan, tarihimizi bilen; değerlerimize, kültürümüze sahip çıkan yetişkinler olarak görmek en büyük amacımızdır. Hayallerinize nefes olabilmek, sizlere hak ettiğiniz gibi temiz bir gelecek bırakabilmek için var gücümüzle çalıştığımıza ve çalışacağımıza emin olunuz. Hayatın en büyük öğretmen olarak bizlere bildiğimiz pek çok şeyi yeniden öğrettiği bugünlerde, bayram sevincimizin ve heyecanımızın hiç eksilmeden sürmesini; birlik ve beraberlik içinde kutlayacağımız nice bayramlara sağlıkla kavuşmamızı yürekten temenni ediyorum.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 101. yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Kurtuluş Savaşı'nın aziz kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyor; sevgi dolu yürekleri ile bugüne anlam katan tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı yürekten kutluyorum.

Sabahattin DÜLGER

Bursa İl Millî Eğitim Müdürü

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.