BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER'İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER'İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde gelecek nesillerimizi yetiştirmek için özveriyle çalışan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum. 

Kültürün ve medeniyetin temelini eğitim-öğretim oluşturur ve onun yapıcısı da öğretmendir. Kültür ve medeniyet seviyesini yükseltmiş milletlerin en temel ölçüsü öğretmen ve eğitime verdiği değer ile anlaşılmaktadır. Yarınlarınımızın daha aydınlık olması eğitime ve öğretmene verdiğimiz değer oranında artacaktır. 

Kutsal olduğu kadar mesuliyeti de yüksek bir mesleği icra eden; sevgi ve fedakârlık timsali olan öğretmenlerimiz, gerçekleştirdikleri eğitim öğretim faaliyetiyle ülkemizin geleceğini şekillendirmektedir. Demokrasinin ve evrensel değerlerin özümsenerek yaşam biçimi olarak benimsenmesi, millî ve manevi değerlerimize bağlılığın artırılması eğitimle gerçekleşecek ve ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine ulaşmasında en büyük pay hiç kuşkusuz öğretmenlerimize ait olacaktır. 

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır." dediği öğretmenlerimiz; "Hocamın atının ayağından sıçrayan çamur, kaftanıma süstür." düşüncesini düstur edinen medeniyetimizde tarih boyunca her zaman değerini bulmuş ve yüreğimizi en müstesna yerinde yer almıştır.  

Yurdumuzun her köşesinde fedakârca görev yapan, en zorlu şartlarda dahi mesleklerini sevgiyle icra eden öğretmenlerimiz, her türlü övgü ve takdire layıktır. 

Bu anlamlı gün vesilesiyle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyor, memleketimizin her köşesinde görevini vatan aşkıyla bir fiil icra eden öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü bir kez daha en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Sabahattin DÜLGER

İl Millî Eğitim Müdürü

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.