BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER'İN DÖNEM SONU MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER'İN DÖNEM SONU MESAJI

Bursa eğitim ailesi olarak 1.898 okulda 39.533 öğretmen ve 606.823 öğrencimizle 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının birinci dönemini tamamlanış bulunmaktayız.

Tüm Dünyayı ve ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 salgını birçok alanda kendini hissettirirken eğitim-öğretim alanındaki çalışmaları da yakından etkiledi.

Yüz yüze eğitimlerimizin seyri 23 Mart 2020 tarihi itibarıyla yerini uzaktan eğitime bıraktı. Uzaktan eğitim sürecinde Bakanlığımızın yaptığı pek çok yenilikle eğitim alanındaki çalışmalar yeniden şekillenmiştir. Tam zamanlı yayın yapan TRT EBA TV kanalları, EBA internet portalı üzerinden günlük 3 milyon canlı ders, EBA Destek Noktaları ve EBA Mobil Destek Araçları, öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur. Ayrıca, Bakanlığımız, internet ve cihaz gereksinimi olan öğrencilerimize ulaştırılmak üzere tablet bilgisayar dağıtımlarına devam etmektedir.

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bizler de bu süreçte, öğretmenlerimize yönelik olarak online mesleki eğitimler gerçekleştirdik; okullarından ayrı kalan öğrencilerimize ise haftalık fasiküller hazırladık. Akıl ve zeka oyunları ile yaşam temelli soruları içeren fasikülleri interaktif ortamda öğretmenlerimiz aracılığıyla öğrencilerimize ulaştırdık. Öğrencilerimize yönelik yapacağımız çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir.

Uzaktan eğitim sürecinde canlı derslere katılan, TRT EBA TV kanallarını takip eden, derslerine düzenli bir şekilde çalışan tüm öğrencilerimi kutluyorum.

Sevgili Öğrencilerim, karnelerinizi e-okul uygulamasından elektronik ortamda görüntüleyebilirsiniz. Okul sürecinde yeterince teknolojik cihazlarla iç içe oldunuz. Bu nedenle tatil döneminde bu alandan biraz uzaklaşıp bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyor, dinlenmiş ve yeni döneme hazır bir şekilde görüşmek üzere hepinize iyi tatiller diliyorum.

Geride bıraktığımız süreçte, en zorlu görevlerden biri de hiç kuşkusuz ki öğretmenlerimizindi. "BURSA'DA EĞİTİM HER YERDE, ÖĞRETMEN HER EVDE" prensibiyle hareket eden; her ne şart altında olursa olsun bitmez, tükenmez bir sabır ve hoşgörüyle emek veren eli öpülesi kıymetli öğretmenlerimize gösterdikleri gayret ve özverili çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum.

Bir teşekkür de bu meşakkatli süreçte öğrencilerimize sağladıkları katkı ve emek için sevgili velilerimize. Her evimiz bir sınıfa, bir okula dönüştü. Annelerimiz, babalarımız yeri geldi yeniden bir öğrenci gibi çocuklarıyla ders çalıştılar, çouklarımızı uzaktan eğitime ve derslere motive ettiler. Bizlere destek olan ve hep birlikte hareket etmenin sonuçlarının en güzel örneğini ziyadesiyle sergileyen tüm velilerimize müteşekkir olduğumu belirtmek istiyorum.

Geçirmekte olduğumuz salgın hastalıkla mücadele döneminde meslek liselerimiz de gerek üretimleriyle gerekse de hizmet alanındaki katkılarıyla bu sürece en başından itibaren destek oldular. Maske, dezenfektan, yüz koruyucu siperlik, tulum/önlük, yüzey dezenfektanı ve laringoskop gibi en çok ihtiyaç duyulan malzemelerin üretimi noktasında özveriyle çalıştılar. Bursa'mıza ve ülkemize katkı sağlayan tüm öğrenci, öğretmen ve idarecilerimize çok teşekkür ediyorum.

Salgın hastalıkla mücadele süreci, aşı çalışmalarında yaşanan gelişmelerle birlikte umuyorum ki sona erecek ve en kısa süre içinde idareci, öğretmen ve öğrencilerimiz okul binalarımızda bir araya gelecek.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim ve öğretim döneminde öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin cıvıltıları içerisinde yine bir arada olacağımız sağlıklı günlerde buluşmak üzere tüm öğrencilerime iyi tatiller diliyorum.

 

 Sabahattin DÜLGER

 Bursa İl Millî Eğitim Müdürü

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.