BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER'İN YENİ EĞİTİM DÖNEMİ MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER'İN YENİ EĞİTİM DÖNEMİ MESAJI

2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemine 15 Şubat 2021 tarihi itibarıyla başlıyoruz. Yeni eğitim ve öğretim döneminin tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, ailelerimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. 

Yaşanan bu salgın süreci bizlere; planlama, gelişim ve değişime yön verebilmenin ancak hızlı bilgi üretimi ve bilginin anında yayılımı ile mümkün olacağını göstermiştir. Bu gerçeğin bilinciyle; TRT EBA, EBA ve canlı derslerle uzaktan ve yüz yüze eğitim için tüm tedbirleri alarak öğretmen ve öğrencilerimizi en güvenli şartlarda buluşturmak için çaba sarf etmekteyiz.

Bu yarıyılda, seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde bulunan tüm ilkokul ve ortaokullar ile tüm bağımsız anaokulu ve özel eğitim anaokullarımızda haftada beş gün yüz yüze eğitime başlıyoruz. Söz konusu okullarımız, "Covid-19 Tedbirleri" kapsamında hazırlandı. Okullarımızda, sınıflarımızda gerekli tüm önlemler alındı.  Kıymetli velilerimiz,  çocuklarınızın sağlığı ve eğitimi bizlere emanet.

Salgın sürecinde, her gün evlerinizde sınıf ortamı hazırlayarak çocuklarımızın ve bizim en büyük destekçisi olan siz velilerimize; bundan sonra da göstereceğiniz sabır ve özveri için teşekkür ediyor, her daim desteğinizi yanımızda görmekten mutlu olacağımızı ifade etmek istiyorum.

Sevgili öğrencilerim,                                                     

Tüm okullarımızın yüz yüze eğitime geçeceği ve okul bahçelerimizin, okul koridorlarımızın sizlerin sesleriyle dolacağı günü sabırsızlıkla bekliyoruz. Sizlerin de arkadaşlarınıza ve öğretmenlerinize kavuşmayı çok istediğinizi biliyorum. Uzaktan eğitime devam ettiğimiz süre içinde sabrınız ve derslerinize olan ilginiz;  inanıyorum ki bugünleri atlatmamız sırasında sizlerin ve bizlerin en büyük destekçisi olacak. Hepinize başarı ve sağlıkla geçecek yeni bir dönem diliyorum. 

Saygıdeğer meslektaşlarım,

Çocuklarımızın eğitiminin kesintisiz devam etmesi yönünde göstermiş olduğunuz gayret için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çalışmalarınızın aynı azim ve heyecanla devam edeceğine inancım sonsuzdur. Yeni eğitim-öğretim döneminiz hayırlı olsun.

Bütün bu duygu ve düşüncelerle sağlıkla ve sağlıklı geçecek yeni bir eğitim ve öğretim dönemi diliyorum.

 

Sabahattin DÜLGER

Bursa İl Millî Eğitim Müdürü

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.