BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SERKAN GÜR, BURSA'DAKİ MESLEK LİSELERİNİN MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SERKAN GÜR, BURSA'DAKİ MESLEK LİSELERİNİN MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, Bursa'daki mesleki ve teknik Anadolu liselerinin müdürleriyle mesleki eğitime hazırlık ve değerlendirme toplantısında bir araya geldi. Toplantıda İl Millî Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim Bölümü'nden Sorumlu Müdür Yardımcısı Metin Sezer de yer aldı.

Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, son yıllarda yürütülen çalışmalarla meslek liselerinin hızlı bir ivme yakaladığını belirtti. Gür,"Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Bakanımızın da destekleriyle sürekli yükselen bir grafik çizen meslek liselerimiz birçok alanda pek çok önemli çalışmaya imza atıyor. Özellikle de Covid-19 salgınıyla mücadele döneminde mesleki eğitim kurumlarımız muazzam bir performans göstererek ülkemizin ihtiyaç duyduğu alanlarda yetişmiş insan kaynağına ve teknolojik altyapıya sahip olduklarını kanıtlamışlardır." dedi.

Bursa'nın ticaret ve sanayi alanında jeopolitik bir konuma sahip olduğunu ifade eden Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, bu nedenle sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamada meslek liselerinin önemli bir lokomotif görevi üstleneceğini belirtti. Meslek liselerinin sektörle uyum içerisinde hareket edebilmesi için okul - sanayi iş birliğinin bu anlamda büyük bir payı olduğunu söyleyen Gür, "Sayın Bakanımızın da ifadesiyle bir taraftan eğitim, üretim, istihdam güçlenirken diğer taraftan da eğitim öğretimin kalitesi sürekli artıyor, sektörle iş birlikleri güçleniyor, müfredat güncelleniyor ve işverenlerle birlikte iş verenlerin ihtiyacı olduğu yeterlikte insan kaynağı üretimiyle ciddi bir dönüşüm yaşanıyor." dedi.

Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, "Meslek liselerimiz devletimizin fabrikalarıdır. Bu fabrikalarda yapılan üretimle ihtiyacı olan okullarımız dâhil diğer devlet kurumları ve özel sektör ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamanda da okullarımızın donanım kalitesini de artırmış olacağız. Özel sektörümüzün ve sanayicilerimizin de katkısını alarak mesleki eğitimde, eğitim-üretim-istihdam çevrimini güçlendirmek için çalışıyoruz. 'Güçlü Mesleki Eğitim Güçlü Türkiye' için bizler de çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürmeye devam edeceğiz.Ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 vizyonuna ulaşmasında mesleki eğitimin kritik rolünün farkında olarak var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, gerçekleştirilen toplantıda mesleki eğitim liselerinin müdürleriyle eğitim, üretim ve istihdam üzerine yapılacak çalışmalar üzerine istişarelerde bulundu. Gür, "Mesleki ve teknik eğitim kurumlarımız ile birlikte yeni eğitim ve öğretim döneminde işbirliği, üretim, istihdam, AR-GE ve patent alanlarında önemli çalışmaları hep beraber planlayarak hayata geçireceğiz." diyerek toplantıyı sonlandırdı.

 

13-09-202113-09-202113-09-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.