BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SERKAN GÜR'DEN LİSELER ARASI İHA YARIŞMASINA KATILAN ÖĞRENCİLERE ZİYARET

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SERKAN GÜR'DEN LİSELER ARASI İHA YARIŞMASINA KATILAN ÖĞRENCİLERE ZİYARET

TEKNOFEST 2021 kapsamında gerçekleştirilen Liseler Arası İHA Yarışması'na katılan okulların Yunuseli Havaalanı'ndaki stantlarını ziyaret eden Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, yarışmaya katılan öğrencilere başarılar diledi. 

TEKNOFEST kapsamında düzenlenen Liseler Arası İHA Yarışması, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle 13-18 Eylül tarihleri arasında Bursa Yunuseli Havalimanı'nda gerçekleştiriliyor. Yarışmaya Bursa'dan katılan okulların kurduğu stantları ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, yarışmaya katılan öğrencilere başarılar diledi. 

TEKNOFEST kapsamında düzenlenen Liseler Arası İHA Yarışması, Döner Kanat, Sabit Kanat ve Serbest Görev olmak üzere 3 kategoride gerçekleştiriliyor. Düzenlenen bu yarışmalarla İHA konusundaki farkındalığı artırmak ve yaygınlaştırmak, bu alandaki teknolojik gelişmeleri izlemek ve bu gelişmelere katkı sağlamak, katılımcılara teknik ve sosyal deneyim kazandırmak amaçlanıyor.

Bursa Yunuseli Havalalanı'ndaki yarışmada takımların uçuş görevlerini tamamlamasının ardından değerlendirmeler yapılacak.  Değerlendirmeler sonunda belirlenen puanlara göre başarılı olan ve dereceye giren takımlar, ödüllerini 21-26 Eylül 2021 tarihlerinde Atatürk Havaalanı'nda düzenlenecek TEKNOFEST'te alacaklar. 

Liseler Arası İHA Yarışması Döner Kanat ve Sabit Kanat olmak üzere her bir kategori için performans birincilik ödülü 25 bin TL, ikincilik ödülü 20 bin TL ve üçüncülük ödülü 15 bin TL olacak. Yarışma kapsamında her bir kategori için mansiyon ödüllerinin yanı sıra her kategorinin birincilerine özel ödüller de verilecek. Liseler Arası İHA Yarışması Serbest Görev Kategorisi'nde dereceye giren yarışmacılar; altın, gümüş, bronz ve mansiyon performans kategorilerinde toplam 380 bin TL değerinde ödüller kazanacak. 

Yarışmada Bursa'dan katılan okullar ve takımların isimleri şöyle:

Nilüfer İMKB Fen Lisesi (NİF Robotik Takımı)

Hacı Sevim Yıldız-1 MTAL (CRAZYDRONE)

Otomotiv İhracatçıları Birliği MTAL (oib-drone ve HÜRKUŞ)

Tophane MTAL (Tophane Mekadronik ve TOPHANE AYGÖK İHA)

Tofaş Fen Lisesi (Teknobest ve SkyTech)

Nuri Erbak Anadolu Lisesi (efsaNEAL)

Bursa Merkez Anadolu İHL (BÜRKÜT)

Hürriyet MTAL (HÜRKUŞ)

Bursa Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Merkezi (Uçan Karınca-Karma Takımı)

14-09-202114-09-202114-09-202114-09-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.