BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SERKAN GÜR'DEN ÖĞRENCİLERE ZİYARET

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SERKAN GÜR'DEN ÖĞRENCİLERE ZİYARET

Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, 2022-2023 eğitim öğretim yılı uyum eğitimi programı kapsamında Osmangazi'de Ayşe Hafsa Sultan Anaokulu ile Şehit Jandarma Er Halim Çimen İlkokulunu ziyaret etti. Serkan Gür; okullarıyla ilk defa tanışan öğrenciler, veliler ve öğretmenlerle bir araya geldi. Ziyarette Osmangazi İlçe Millî Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer ve il/ilçe MEM yöneticileri de yer aldı. 

Bursa'da okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerine yönelik uyum eğitimleri başladı. Bu kapsamda Osmangazi'de Ayşe Hafsa Sultan Anaokulu ve Şehit Jandarma Er Halim Çimen İlkokulunu ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, okullarıyla ilk defa tanışan öğrencilerinin ilk ders heyecanına ortak oldu.

2022-2023 eğitim-öğretim yılını uyum haftası etkinlikleri ile açtıklarını ifade eden Serkan Gür, "Okul bahçelerimiz ve sınıflarımız öğrencilerimizle şenlendi. Biz de okullarıyla ilk kez tanışan öğrencilerimizi ziyaret ettik. Çocuklarımızın ve ailelerinin heyecanını paylaşmak bizleri de çok heyecanlandırdı." dedi.

Bu sene ders kitaplarımızın yanı sıra yardımcı ders kaynakları da öğrencilerimize ücretsiz ulaştırılıyor

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılının yüz yüze kesintisiz bir şekilde başarıyla tamamlandığını belirten Serkan Gür, "Geçen sene yüz yüze eğitime devam ettiğimiz gibi Bakanlığımızın liderliğinde bu sene de kararlı bir şekilde süreç devam edecek. Bakanlığımızın destekleriyle okullarımız bu dönem ciddi ve yoğun bir hazırlık dönemi geçirdi. Bu sene ders kitaplarımızın yanı sıra yardımcı ders kaynakları da okullarımıza geldi ve öğrencilerimize ücretsiz olarak ulaştırılıyor." dedi.   

Öğretmenlerimize her türlü desteğe hazırız

Okullarda öğretmenlerle de bir araya gelen Serkan Gür, "Bir çocuğa eğitimde ilk adımları attırmanın, ilk cümleleri öğretmenin, çocuklarımızı hayata ve Dünyaya hazırlamanın çok önemli ve çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Çocuklarımız, öğretmenlerimizin onlara verdikleriyle şekilleniyor. Ben de öğretmenler odasından gelen birisi olarak öğretmenlerimize her türlü desteği vermeye hazırım." dedi. 

06-09-202206-09-202206-09-202206-09-202206-09-202206-09-202206-09-202206-09-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.