BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SERKAN GÜR'ÜN 2022-2023 EĞİTİM VE ÖĞRETİM DÖNEM SONU MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SERKAN GÜR'ÜN 2022-2023 EĞİTİM VE ÖĞRETİM DÖNEM SONU MESAJI

Bursa eğitim ailesi olarak 2008 okulda 43 bin 524 öğretmen ve 706.708 öğrencimizle 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının birinci dönemini tamamlamış bulunmaktayız.

Türkiye Cumhuriyeti'nin, kuruluşunun 100. yılı olması hasebiyle 2023 yılı bizler için ayrı bir önem taşıyor. Yeni bir yüzyıla giriş olarak adlandırılan "Türkiye Yüzyılı"nda ülkemiz her alanda artan başarısıyla inanıyoruz ki ikinci yüzyılında çok daha güçlü bir Türkiye olacak. Ülkemizin evlatlarına eğitim alanında hizmet eden bizler, "Türkiye Yüzyılı Eğitimin Yüzyılı Olacak" bilinciyle çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk "Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir." diyor. Bursa eğitim ailesi olarak bu bakış açısıyla Bakanlığımızın politikaları doğrultusunda yürütmüş olduğumuz çalışmalar, öğrencilerimizin proje ve başarılarıyla taçlanıyor ve bu bizler için birer gurur kaynağı olmaya devam ediyor. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bilgi ve becerilerle teçhiz edilmiş, millî ve manevi değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirilmesi en önemli hedefimiz. 

Güçlü Türkiye'nin yolu, "Güçlü Eğitim" ve "Güçlü Üretim"den geçmektedir. Tüm kurumlarımız bu bilinçle hareket ederek, daha fazla gencimizin üretime dâhil olmasını sağlamaya çalışmaktadır. Küreselleşen ekonomik yapı içinde eğitim-istihdam-üretim ilişkisinin güçlendirilmesi sektör-öğrenci arasındaki buluşmanın sağlanmasıyla mümkün olabileceğini biliyoruz. Millî teknoloji hamlesinin başkenti, ülke sanayisinin lokomotif kentlerinden biri olan Bursa'nın mesleki ve teknik eğitim alanında da önemli mesafe kat ettiğini ifade edebilirim. Her öğrencimizin fikrinin çok değerli olduğunu biliyoruz. Bu kapsamda Bakanımız Sayın Mahmut Özer liderliğinde yürütülen Bakanlık politikaları çerçevesinde, müdürlüğümüzün koordinasyonundaki iş birlikleriyle okullarımızda yürütülen fikrî ve sınaî mülkiyet çalışmaları, sonuçlarını vermeye başladı. Öğrencilerimizi bir yandan ihtiyaçları, yetenekleri ve yeterlilikleri doğrultusunda akademik olarak üst öğrenime hazırlarken; diğer yandan da iş ve meslek alanlarına ve hayata en iyi şekilde hazırlanmaları için çaba sarf ediyoruz. Bursa eğitim ailesi olarak, çalışmalarımıza katkı sağlayan herkese şükranlarımı sunuyor, kıymetli öğretmen ve öğrencilerimize gösterdikleri gayret ve özverili çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. 

Sevgili Öğrencilerim,

Aldığınız karneler bir dönem boyunca sergilemiş olduğunuz çalışmalarınızın bir karşılığı olup yeteneklerinizin bir göstergesi değildir. Bu ülkenin yarınları sizlersiniz. İnanıyorum ki sizler, kendi başına karar verebilen, fikirlerini özgürce ifade edebilen, girişken, özgüvenli ve öz değeri yüksek, milli ve manevi değerlerine bağlı, tarihine, milletine ve devletine sahip çıkan gençler olarak yetişeceksiniz. Sizleri geleceğin güçlü Türkiye'sine hazırlamak üzere çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Sizlerden de beklentimiz akademik, sosyal, sportif ve bilimsel alanda kendinizi geleceğe hazırlanmanızdır. Bir dönem boyunca çok çalıştınız, çok emek verdiniz. İki hafta boyunca devam edecek olan tatil döneminde dinlenmiş ve yeni döneme hazır bir şekilde görüşmek üzere hepinize iyi tatiller diliyorum.

Sevgili Meslektaşlarım,

Yarınlarımızın ümidi evlatlarımızı; vatanını ve milletini seven, aklın ve bilimin ışığında millî ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetiştirme görevini büyük bir özveri ile yerine getirdiğinizi biliyorum. Çalışmalarında hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan siz kıymetli öğretmenlerimizi gönülden tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

Kıymetli Veliler,

Geleceğimize yön verecek evlatlarımızı yetiştirmek, eğitim hayatlarını şekillendirmek, onları yarınların güçlü Türkiye'sine katkıda bulunacak vizyonda bireyler olarak hazırlamak için bizler çok önemli bir görev üstlendiğimizin ziyadesiyle farkındayız. Ve bu konuda canla başla çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Öğrencilerimizin eğitim faaliyetlerinin başarılı ve sağlıklı bir şekilde ilerlemesi  için eğitim ve öğretim faaliyetlerimizde sizlerin destekleri bizim için çok büyük önem taşıyor. Çünkü eğitim okul-aile iş birliğinde şekillenen bir süreçtir. Evlatlarını bizlere emanet eden siz kıymetli velilerimize müteşekkir olduğumu belirtmek istiyor ve desteklerinizi hep yanımızda hissetmek istediğimizi belirtmek istiyorum.

Öğrenci, öğretmen, eğitim çalışanlarımız, velilerimiz ve tüm eğitim paydaşlarımızla bir dönemi daha geride bırakırken, ülkemizin ikinci yüz yılına girdiğimiz 2023 yılının milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, tüm bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim ve öğretim döneminde buluşmak üzere tüm öğrencilerime iyi tatiller diliyorum.

 

Serkan GÜR

 Bursa İl Millî Eğitim Müdürü

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.