BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SERKAN GÜR'ÜN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SERKAN GÜR'ÜN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

  

Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine ulaşmasında en büyük pay hiç kuşkusuz öğretmenlerimize ait olacaktır. Şüphesiz ki, ülkemizin her köşesinde fedakârca görev yapan, en zorlu şartlarda dahi mesleklerini sevgiyle icra eden öğretmenlerimiz, her türlü övgü ve takdire layıktır. 

Her insanın hayatında önemli bir rol oynayan öğretmenlerimiz, yarınlarımızın umudu evlatlarımızı; vatanını ve milletini seven, aklın ve bilimin ışığında millî ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetiştirme görevini fedakârca yerine getirmektedir. 

Teknolojinin hızla ilerlediği günümüz dünyasında büyüyen çocuklarımızın bir fikri, bir buluşu ortaya koyup, bunu yapmanın hazzına varması, hatta bu hedefi gerçekleştirme noktasında, projesine zaman ayırarak ortaya bir eser çıkarması ülkemizde üreten nesiller yetiştirme noktasında büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle, millî teknoloji hamlesinin başkenti Bursa'da da geleceğimizi şekillendirecek olan çocuklarımızın, bilim ve teknolojinin ışığında, üreten güçlü Türkiye yolunda, üretimin herhangi bir alanına katkı sunmalarını önemsiyoruz. Her çocuğumuz keşfedilmemiş bir cevherdir. Bu konuda da en önemli görev, çocuklarımızın ilgi ve yeteneklerini ilk keşfeden, onlara eğitim ve hayat yolculuğunda yön çizen ve çocuklarımıza rol model olan kıymetli meslektaşlarımıza düşmektedir. Kıymetli Meslektaşlarım, bizler de sizlerin bu süreçte her daim yanınızda olacağımızdan hiç şüpheniz olmasın. 

Bu kutsal mesleğe adım atacak ve bundan sonraki yılları emanet edeceğimiz genç meslektaşlarıma da başarılar dilerim. Şunu bilmelisiniz ki, öğretmenlik bir sevda mesleğidir. Sınıfa girdiğinizde size bakan her bir çocuğumuz, onlara verdiklerinizle yetişecek ve ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacaklardır. Bir çocuğumuzun hayatına dokunabilmek belki de ülkemizin geleceğine dokumak anlamına geliyor. Bu nedenle mesleğe adım attığımız andan itibaren her gün kendimizi yenilemeli ve gelişim içinde olmalıyız. 

Hizmet sürelerini tamamlayarak emeklilik müessesine dâhil olan değerli meslektaşlarım; bugüne kadar gerçekleştirdiğiniz çalışmalarınızdan ve emeklerinizden dolayı öğrencilerimiz ve ülkemiz adına teşekkür ederim. Öğretmenlik emekliliği olmayan bir meslektir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada tecrübenizle bizlere ve öğrencilerimize yol göstermeye daima devam edeceksiniz. 

Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, görevlerini büyük bir özveri ile sürdüren tüm meslektaşlarımın Öğretmenler Gününü en kalbî duygularımla kutluyorum. Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, saygılar sunuyorum.

 

Serkan GÜR

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.